BENDIGO
SENIORS
Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
Golden Square 12.12 (84) defeated Gisborne 10.12 (72)
Kyneton 16.19 (115) defeated Kangaroo Flat 5.10 (40)
South Bendigo 13.14 (92) defeated Eaglehawk 13.13 (91)
Maryborough 21.22 (148) defeated Castlemaine 5.5 (35)
RESERVES
Gisborne 7.8 (50) defeated Golden Square 4.9 (33)
Kangaroo Flat 10.12 (72) defeated Kyneton 3.9 (27)
South Bendigo 11.4 (70) defeated Eaglehawk 7.10 (52)
Castlemaine 14.17 (101) defeated Maryborough 1.2 (8)
UNDER-18s
Gisborne 17.7 (109) defeated Golden Square 4.10 (34)
Kyneton 12.7 (79) defeated Kangaroo Flat 2.7 (19)
Eaglehawk 24.18 (162) defeated South Bendigo 0.1 (1)
HEATHCOTE DISTICT
SENIORS
Mount Pleasant 18.15 (123) defeated Elmore 12.9 (81)
Lockington Bamawm United 19.9 (123) defeated Colbinabbin 4.4 (28)
Huntly 13.7 (85) defeated Heathcote 9.11 (65)
North Bendigo 13.14 (92) defeated Leitchville Gunbower 9.13 (67)
LODDON VALLEY
SENIORS
Bridgewater 19.18 (132) defeated Bears Lagoon Serpentine 10.10 (70)
Mitiamo 28.13 (181) defeated Inglewood 2.3 (15)
Pyramid Hill 14.17 (101) defeated Newbridge 7.8 (50)
Maiden Gully YCW Eagles 21.9 (135) defeated Calivil United 5.6 (36)
RESERVES
Bridgewater 12.11 (83) defeated Bears Lagoon Serpentine 4.9 (33)
Mitiamo 25.13 (163) defeated Inglewood 2.1 (13)
Pyramid Hill 16.14 (110) defeated Newbridge 4.1 (25)
Maiden Gully YCW Eagles 17.18 (120) defeated Calivil United 0.2 (2)
NORTH CENTRAL
SENIORS
Sea Lake Nandaly 24.15 (159) defeated Charlton 3.8 (26)
Birchip Watchem 13.17 (95) defeated Boort 6.3 (39)
Donald 10.9 (69) defeated Wycheproof Narraport 6.7 (43)
Wedderburn 13.12 (90) defeated St Arnaud 4.7 (31)
RESERVES
Sea Lake Nandaly (Reserves 2021) 22.14 (146) defeated Charlton (Reserves 2021) 0.1 (1)
Birchip Watchem (Reserves 2021) 14.5 (89) defeated Boort (Reserves 2021) 2.7 (19)
Donald (Reserves 2021) 16.12 (108) defeated Wycheproof Narraport (Reserves 2021) 5.8 (38)
St Arnaud (Reserves 2021) 9.7 (61) defeated Wedderburn (Reserves 2021) 5.6 (36)
UNDER-16s
Sea Lake Nandaly 13.8 (86) defeated Charlton 1.2 (8)
Boort 14.15 (99) defeated Birchip Watchem 2.2 (14)
Donald won by forfeit Wycheproof Narraport
St Arnaud 21.11 (137) defeated Wedderburn 8.9 (57)