READ MORE – South Bendigo v Castlemaine | PHOTOS
Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
DIVISION 1
Bendigo 4-83 lt Kangaroo Flat 14-86
Andrew Brown 17 lt Cameron Wilson 22
Ian Ross 16 lt John Berry 26
Torie Babitsch 27 d Paul Moller 18
Mitchell Hocking 23 d Barry Anset 20
South Bendigo 18-121 d Castlemaine 0-61
Bradley Holland 29 d Rodney Phillips 13
Jason Turley 25 d Gregory Podesta 17
Mitchell Sidebottom 32 d Darren Taylor 14
Liam Crapper 35 d Peter Brain 17
Eaglehawk 12-102 d Inglewood 6-98
Dean Carter 20 lt Malcolm Mclean 26
Simon Carter 22 lt Robert Day 30
Tony Ellis 23 lt Lindsay Kelly 24
Brayden Byrne 37 d Daryl Rowley 18
Golden Square 4-83 lt Bendigo East 14-96
Daryl Cheeseman 23 d Chris Randell 19
Trevor Schill 23 lt Robert Clough 30
Malcom Finch 13 lt Aaron Tomkins 25
Tasman Wallis 24 d Bradley Marron 22
DIVISION 2
Kangaroo Flat 1-81 lt Bendigo 17-102
Phillip Jennings 21 lt Peter Dumont 27
Bob Morrall 21 dr Colin Runnalls 21
Wally Boyd 18 lt Peter O'Neil 28
Eric White 21 lt Geoff Briggs 26
Marong 4-92 lt South Bendigo 14-93
Robert Jackson 20 lt John Dixon 31
Darren Marshall 30 d Robert Clohesy 25
John Jennings 26 d John Geldart 20
Mark Dickins 16 lt Arthur Kendall 17
White Hills 18-110 d Eaglehawk 0-74
Neil Patten 26 d Frank Carbone 22
Steven Arbuckle 29 d Jim Weymouth 14
Phil Brown 27 d Neville Bowland 21
Hank Jansen 28 d Stephen Piercy 17
Bendigo East 2-81 lt Strathfieldsaye 16-97
Stephen Fuller 22 lt Tom Phelan 24
Peter Judd 22 dr Trevor Featherstone 22
Helen Clough 17 lt Kevin Probert 31
Maurice Houghton 20 dr Geoffrey Dixon 20
DIVISION 3
Bendigo 14-102 d Kangaroo Flat 4-101
John Beecham 14 lt Shane Harling 35
Ross Thomson 8 lt Barry Langley 39
John Trickey 45 d Ron Murphy 10
Barry Craig 35 d Graeme Dickie 17
Harcourt 16-92 d Golden Square 2-83
Leo Moloney 23 lt Douglas Condon 26
Danny Pettingill 25 d Steve Egan 18
Tony Olsson 20 d George Cronk 18
Gary Maddern 24 d Jeffery Frost 21
Serpentine 16-95 d Heathcote 2-86
Darren Ansett 25 d Brian Taylor 17
Russell Gladman 28 d John McGillivray 25
Adrian Canfield 24 d Gregory Speirs 16
Brian Gladman 18 lt William Gardiner 28
Castlemaine 14-113 d Bendigo East 4-91
Raymond Noble 22 d Barry Perryman 21
Charles Madgin 44 d Noel Kilby 13
William Jury 22 lt Ian Vlaeminck 30
Pamela Hunter 25 lt David Coles 27
DIVISION 4
Kangaroo Flat 9-84 dr Calivil 9-84
Ian Martin 27 dr Barry Meighan 27
Kenneth Packer 16 lt John Pickles 19
Peter Fasoli 18 dr Allan Leech 18
Barry Duncan 23 d Warren Miles 20
Strathfieldsaye 2-80 lt South Bendigo 16-119
James Sonego 24 lt David Conley 27
Graham Etherton 21 lt Syd Mcmurray 30
Shane Smith 11 lt Robert Moore 39
Ian Cail 24 d Roy Parks 23
North Bendigo 14-120 d Bendigo East 4-80
Michael Kelly 23 lt Samuel Ayson 26
Daniel Taig 48 d Mark Wierzbinski 13
Bernard Greenwood 24 lt Brett Fuller 26
Graeme Lee 25 d Graham Hall 15
Eaglehawk 3-71 lt Woodbury 15-101
Keith Barnes 19 dr Graeme Poulton 19
Gary McPherson 10 lt Leonard Handley 40
Gilbert Pickering 19 lt Alan Brodie 23
John MacDonald 23 d John Grenfell 19
DIVISION 5
Inglewood 3-83 lt Dingee 15-88
Keith Rowley 24 d Neil Lister 14
Hori Rewiti 21 dr Des Fiedler 21
Brenda Jones 24 lt Ron Thompson 28
Ian Bradley 14 lt John Jackman 25
Castlemaine 3-94 lt Marong 15-96
John Bassett 23 lt Stephen Hocking 30
Michael O'Shea 25 d Glenn Cumming 19
Don Ross 23 dr Allen Corry 23
Malcolm Stevens 23 lt John Rathbone 24
Bridgewater 2-81 lt White Hills 16-95
Allan Harrison 19 lt Trevor Lamb 23
Robert Smith 25 d Robert Groves 19
Rae Broadbent 16 lt John Euvrard 28
Peter Williams 21 lt Brian Evans 25
Golden Square 16-98 d Harcourt 2-72
Wayne Lyons 24 d Russell Maltby 17
Kenneth Connaughton 30 d John Starbuck 12
Ernest Chapman 20 lt Ken Tribe 24
Walter Stammers 24 d Ronald Douglas 19
DIVISION 6
Kangaroo Flat 14-85 d Bendigo 4-83
Raymond Berry 18 lt Donald Waight 25
Ron Tonkin 23 d Kevin Nemeth 19
Kerry Sparke 21 d Ron Flanagan 15
Ivan Vogele 23 lt Joseph Lydiate 24
Woodbury 2-79 lt Eaglehawk 16-99
Barry Shay 24 d Craig Evans 21
Brian Brown 14 lt Max Hatters 30
Carmel Halpin 21 lt Frank Lynch 26
John Davidson 20 lt Max Volk 22
Heathcote 4-83 lt South Bendigo 14-89
Eileen O'Brien 22 lt James Runnalls 25
Sharyn Vowles 32 d Barry Mott 14
Keith Brown 8 lt Joy Warfe 33
Denise Anderson 21 d Robert Rogers 17
Bendigo East 0-71 lt Campbells Creek 18-144
William Schmidt 17 lt George Cooper 36
Clyde Rutherford 12 lt Brian Ross 39
Terry Bradley 22 lt Ian Brooks 31
Leon Robertson 20 lt David Bothe 38
DIVISION 7
White Hills 17-103 d Kangaroo Flat 1-40
Luigi Basile 32 d Norm Wild 15
Elaine Hood 35 d Allan Howard 13
Glenda Jones 36 d Kevin Skinner 12
South Bendigo 15-82 d Golden Square 3-53
Duncan Campbell 32 d Carl Blaufuhs 13
Valerie Lisle 13 lt Carolyn Slingo 26
Travis Bradley 37 d Terence Cope 14
Lockwood South 3-53 lt Marong 15-73
Raelene Hoffman 16 lt Robert Keily 26
Brian Ede 12 lt Gary Place 26
Alfred Manallack 25 d Bob Williams 21
Bendigo VRI 17-88 d Eaglehawk 1-42
Peter Simmons 24 d Ken Merrett 16
Maurice McMahon 45 d Dennis Whitehead 12
Shirley Huggard 19 d Stephen Doull 14
DIVISION 8
North Bendigo 16-58 d Woodbury 2-35
Martin Tansey 22 d John Fraser 21
Ben Hartland 36 d Val Rodgers 14
Strathfieldsaye 16-80 d Campbells Creek 2-25
Mark Filan 36 d Roy Wallin 16
Shirley McGregor 44 d Alan McArdle 9
Castlemaine 14-51 d Dingee 4-39
Yvonne Podesta 17 lt Dennis Demeo 27
David Frost 34 d Norma Thomas 12
Harcourt 2-27 lt White Hills 16-49
Robert Egan 18 lt Ron Franzi 24
Heather Harris 9 lt Janette Stiles 25
Marong 14-50 d Bendigo VRI 4-46
Wayne Cason 23 d Mike Derham 16
Neville Hill 27 John Dullard 30
Have you signed up to the Bendigo Advertiser's daily newsletter and breaking news emails? You can register below and make sure you are up to date with everything that's happening in central Victoria.