Follow the weekend senior football teams live as they roll into the Bendigo Advertiser.
Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
HEATHCOTE DISTRICT FOOTBALL LEAGUE, ROUND 14
ELMORE V MOUNT PLEASANT, 2.15pm Saturday at Elmore Recreation Reserve
Elmore
XXX
Mount Pleasant
B. O’Connell C. Black N. Edwards
C. Thiesz T. Griffin J. Walsh
S. Young M. Collins N. Whipp
D. Craig J. Robins L. Milroy
B. Wild M. Gretgrix S. Burchell
T. Douglas K. Ngwati M. Filo
Interchange: B. King, J. Whiting, S. Mitchell, J. Findlay.
COLBINABBIN V HUNTLY, 2.15pm Saturday at M.J. Morgan Reserve, Colbinabbin
Colbinabbin
xx
Huntly
P. Blood A. Demeo J. Blood
R. Dickens M. Jeffries B. Chalmers
H. Whittle C. Lobb A. Wicks
J. Alford B. Dickens A. McErvale
M. Klein-Bretler J. Threlfall K. Shepard T. Hobbs S. Fiske R. Harris
Interchange: M. Larkin, G. Davies, E. Hocking, S. Hanrahan.
Emergency: L. Price.
LOCKINGTON BAMAWM UNITED V LEITCHVILLE-GUNBOWER, 2.15pm Saturday at Lockington
Lockington-Bamawm United
G. Broad C. Treacy T. Bacon
N. O’Brien D. Lucas S. Keleher
L. Deledio J. Halloran N. Bacon
M. Deledio C. Hudson L. Collins
R. Jensen J. Hay J. Mundie
R. Woodland M. Angove M. Bongiovanni
Interchange: M. Dobson, J. Ireland, J. Monaghan, W. Hobbs.
Leitchville-Gunbower
xxx
HEATHCOTE V NORTH BENDIGO, 2.15pm Saturday at Prendergast Oval, Heathcote
Heathcote
xx
North Bendigo
xx
LODDON VALLEY FOOTBALL LEAGUE, ROUND 13
YCW V BEARS LAGOON-SERPENTINE, 2.15pm Saturday at Backhaus Oval, Golden Square
YCW
xx
Bears Lagoon-Serpentine
xxx
INGLEWOOD V BRIDGEWATER, 2.15pm Saturday at Hibernian Hotel Oval, Inglewood
Inglewood
xxx
Bridgewater
xxx
PYRAMID HILL V MARONG, 2.15pm Saturday at Mitchell Park, Pyramid Hill
Pyramid Hill
M. Bateman J. Pietromonaco B. Driscoll
B. Fawcett L. Davies D. Morison
G. James L. Withers C. Crichton
P. Monahan T. Parker L. Bartels
L. Fitzgerald P. Grayling S. Kennedy
B. Singh S. Hammond C. Morison
Interchange: M. Dingwall, R. James, J. Wishart, T. Barri.
Marong
xxx
MITIAMO V CALIVIL UNITED, 2.15pm Saturday at Mitiamo Recreation Reserve
Mitiamo
xx
Calivil United
xxx
NORTH CENTRAL FOOTBALL LEAGUE, ROUND 13
CHARLTON V ST ARNAUD, 2.15pm Saturday at Charlton
Charlton
xx
St Arnaud
xx
BOORT V WYCHEPROOF-NARRAPORT, 2.15pm Saturday at Boort
Boort
xxxx
Wycheproof-Narraport
xxx
DONALD V WEDDERBURN, 2.15pm Saturday at Donald
Donald
xxx
Wedderburn
xxxx
VFL, ROUND 14
BENDIGO GOLD V CASEY SCORPIONS, 2pm Saturday at Queen Elizabeth Oval, Bendigo
Bendigo Gold
xxxx
Casey Scorpions
xxxx
TAC CUP UNDER-18S, ROUND 14
DANDENONG STINGRAYS V BENDIGO PIONEERS, 1pm Saturday at Shepley Oval, Dandenong
Dandenong Stingrays
Collins Kempster Glen
Lamb K. Gray Weitering
M. White Mullane Capiron
Downie A. Wilson Geurts
Williams Joyce Lonie
Pawel Fischer Dale
Interchange: Moloney, Kiely*, Homfray, Lovett, Hunt, Batten, Holden, Rice *23rd player
Bendigo Pioneers
Fox L. Barrett Edwards
Conway J. Ryan Mangan
Marty Hore Evans Johnson
C. Barrett Davie J. Brain
Poyser Lawton Cole
Toohey J. Chisari M. Chisari
Interchange: Oliver*, Pickering, Simmons, L. Ryan, Coates, Coghlan, Tardrew *23rd player
VICTORIAN WOMEN'S FOOTBALL LEAGUE, ROUND 9
BENDIGO THUNDER v VU ST ALBANS, 11am Saturday at Queen Elizabeth Oval, Bendigo
Bendigo Thunder
L. Campbell K. Kile H. Perry
S. Moerke L. Waters S. Buchanan
J. Blake G. Campbell S. Baldwin
E. Hopkins B. Hards J. Hercott
I. Hopkins A. Wearne R. Campbell
C. Blakeway J. Kile A. McNabb
Interchange: T. Stewart, E. Wolters
.