Axedale
- Wednesday March 9 (Stableford)
Women:
Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
A-Grade: M . Pitt (22) 33, J. Kennedy (12) 32, E. Dal Santo (26) 30
B-Grade: A. McManus (35) 34, M. Edgar (45) 31, J. Goddard (41) 31
NTP: T. Shanahan (1st), M. Hamilton (3rd over the creek), J. Kennedy (18th second shot), M. PItts (18th second shot), M. Kerr (18th second shot)
- Saturday March 12 (Stableford)
Men:
A-Grade: P. Hoskin (8) 39, G. Harrop (9) 37, G. Henderson (12) 35, L. Johnstone (Scr) 35
B-Grade: J. Angove (14) 39, R. McGIbbon (16) 36, D. Hocking (14) 36, A. Strybosch (14) 36
C-Grade: S. Edwards (27) 40, D. Mitchell (21) 40, E. Rogers (20) 38, O. Davies (22) 38
Women:
Overall: K. Strybosch (33) 36, E. O'Connor (19) 33, J. Kennedy (12) 33
NTP: D. Nihill (1st), R. Galbraith (1st), J. Kennedy (1st), D. Ivey (3rd second shot), O. Davies (3rd second shot), R. Perkins (6th), A. Schaeche (16th), P. Andrew (18th), C. Kealy (18th), R. Iser (18th second shot)
- Sunday March 13 (Lindrea Day 4BBB)
Men:
Winners: E. Rogers/M. Davies (21) 45
Runners-up: P. Laursen/ P. Warcaba (21) 41
Mixed:
Winners: M. Edgar/J. Edgar (31) 48
Runners-up: P. Hoskin/E. O'Connor (15) 46. L. Prowse/L. Rodda (33) 45, A. Watson/A. McCulloch (24) 45
NTP: D. Ivey (1st), T. Galea (1st), T. McManus (6th), M. Chesher (6th), J. McCullagh (16th)
Belvoir Park
- Wednesday March 9 (Stableford)
Women:
A-Grade: P. Collins (24) 38, S. Mahlstedt (18) 37
B-Grade: L. Ellis (46) 47, K. Walsh (54) 42
NTP: L. Burns (3rd)
Men:
A-Grade: C. Coutts (9) 37, D. Schmidt (10) 36
B-Grade: D. Conley (13) 36, K. Purdon (18) 36
C-Grade: R. Bolton, P. Wilson (29) 34
NTP: D. Robins (3rd), B. Rogers (11th), L. Hobbs (8th)
- Saturday March 12 (Men's 4BBB/Stableford)
A-Grade: D. Schmidt/D. Harris 46, R. Kirk/C. Arnold 46. A. Pendelbury/G. Fitzgibbon 44
B-Grade: P. Chapman/C. WHite 50, J. Metherall/F. Treloar 46, J. Williams/B. Josey 46
NTP: L. Margrain (3rd), C. Bowyer (8th), G. Adamson (11th), J. Williams (16th), B. Josey (16th), H. Fyffe (7th)
Women:
A-Grade: R. Punton (15) 32, P. Collins (24) 31
B-Grade: T. Perkins (32) 36, K. Carmichael (33) 33
Sport news:
Bendigo
- Tuesday March 8 (R1 Captain's Trophy/Stableford)
Women:
A-Grade: L. Harding (25) 37 c/b, L. Raftery (15) 37
B-Grade: S. Wheeler (31) 36, J. Foley (33) 35
NTP: L. Harding (5th), J. Foley (5th), J. Needs (16th), G. Taylor (17th)
- Thursday March 10 (R2 Captain's Trophy/Stableford)
A-Grade: J. Prior (23) 35, A. Moore (25) 32
B-Grade: J. Knight (34) 35, W. Oster (38) 32
Captain's Trophy: L. Raftery 37+29=66
NTP: J. Bilkey (12th), D. Jackson (12th), A. Laity (16th), M. Bailey (17th)
Neangar Park
- Thursday March 10 (Stableford)
A-Grade: A. Masters (1) 41, K. Roberts (12) 38
B-Grade: R. Chandler (15) 39, J. Kellow (18) 39
Placings: K. Allen (17) 38 c/b, B. Johnstone (7) 37
NTP: R. Stonehouse (3rd), B. Whitecross (7th), A. Masters (10th), C. Rochester (12th), T. Booth (16th)
- Saturday March 12 (Stableford)
A-Grade: P. Blanford (7) 44, D. Boag (8) 42
B-Grade: M. Flint (10) 38 c/b, P. Rice (13) 38 c/b
C-Grade: S. Robinson (19) 44 c/b, G. Leed (17) 44
Placings: C. Tuohey (20) 42, T. Pool (8) 41 c/b, D. Roberts (16) 41
NTP: L. Harry (3rd), J. Mellington (7th), T. Hamilton (10th), N. Leed (12th), C. Smith (16th)
- Sunday March 13 (Chamberlain Foursomes)
Winners: D. Bilkey/M. Barnes
Runners-up: B. Furphy/T. Williams, B. Balintong/J. Berry
Stableford:
A-Grade: D. Ruffell (10) 41, N. Leed (11) 40 c/b
B-Grade: J. Mellington (13) 37, S. Robinson (16) 35
C-Grade: P. Catania (26) 38, M. Gerrish (23) 34
More sport:
Our journalists work hard to provide local, up-to-date news to the community. This is how you can access our trusted content:
- Download our app on iOS and Android
- Bookmark bendigoadvertiser.com.au
- Make sure you are signed up for our breaking and regular headlines newsletters
- Follow us on Twitter @BgoAddy
- Follow us on Instagram @bendigoadvertiser
- Join us on Facebook
- Follow us on Google News