Axedale
- Thursday February 25 (Stableford)
Men:
Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
A-Grade: J. White (10) 39, G. Day (13) 38, R. Taylor (14) 36
B-Grade: M. Purdon (18) 36, M. Fitzgerald (18) 36 c/b, R. Manley (18) 35
C-Grade: V. Sabaliauskas (25) 39, D. Purdy (25) 38, R. Perkins (28) 38
Bendigo Bearings Trophy winner: R. Taylor (14) 110 points
- Friday February 26 (Stableford)
Women:
Winner: D. Creek (36) 34
Runner-up: M. Chesher (28) 32
Placing: B. Nihill (34) 31
9 Hole: C. Harrison (8) 14, M. Carter (45) 12
- Saturday February 27 (Stableford)
Men:
A-Grade: T. McManus (13) 39, P. Hoskin (8) 38, S. McGibbon (8) 37, G. Day (13) 37
B-Grade: J. Neylon (15) 38, S. Bilardi (17) 37, D. Baillie (14) 37, M. Kesper (14) 37
C-Grade: F. Harrop (34) 38, F. Dijkman (22) 37, R. Scott (21) 36 c/b, T. Lindrea (23) 36
Women:
A-Grade: J. Kennedy (11) 36 c/b, M. McPherson (20) 36, E. Dorrington (35) 35, D. Wenzlau (21) 35
Placings: T. Lynch (24) 33, J. Walklate (15) 33, J. Comer (23) 32
Bendigo
- Tuesday February 23 (Robertson Summer Medal/Stableford)
A-Grade: L. Harding (22) 36 c/b, C. Bourne (8) 36
B-Grade: M. Bailey (26) 38, J. Prioer (23) 32
Super pin: J.Bilkey
Thursday February 25 (Stableford)
A-Grade: S. Rothacker (10) 38, J. Roulston (16) 37
B-Grade: J. Knight (36) 41, K. Winzar (31) 40
Marong
- Tuesday February 23 (Stroke/Par)
Men:
Winner: L. Waith (13) 71 nett c/b
Runner-up: R. Fenton (23) 71 nett
Women:
Winner: D. Mazzarella (33) -2 c/b
Runner-up: H. Ward (39) -2
NTP: K. Penfold
- Saturday February 27 (Ned Kelly Final Round/Stroke)
Men:
Winner: G. Parlby (22) 65 nett
Runner-up: P. Bates (29) 67 nett
Women:
Winner: J. Drummond (14) 68 nett
Runner-up: C. Thompson (47) 74
Ned Kelly Winners:
Women:J. Drummond 60
Men: P. Bates 42
Neangar
- Saturday February 27 Par
A-Grade: T. Donaldson (3) +3, S. Muir (Scr) +2 c/b, N. Bennallack (9) +2, S. Trowell (9) +1 c/b
B-Grade: M. Miller (13) +4, I. Hardie (13) +3, I. Kerr (10) +2 c/b, B. Watts (13) +2 c/b
C-Grade: B. MacCallum (19) +2, J. Duivenvoorden (17) +1, D. Kenyon (16) E, P. Hardiman (16) E
D-Grade: R. Furniss (26) +6, M. Gerrish (32) +4, S. Campbell (27) +3, M. Fleiner (29) +2
Would you like your club's competition results featured in the Bendigo Advertiser? Or do you have a golf story to share with us? Please email anthony.pinda@bendigoadvertiser.com.au
Have you signed up to the Bendigo Advertiser's daily newsletter and breaking news emails? You can register below and make sure you are up to date with everything that's happening in central Victoria.