Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
BENDIGO LEAGUE
PRELIMINARY FINALS
SENIORS
EAGLEHAWK v. GISBORNE
Eaglehawk
B: S. Thompson, C. Holmes, O. Madden
HB: L. Atherton, B. Conforti, J. Mullen
C: J. Fallon, J. Collins, R. McIvor
HF: G. Hommelhoff, S. Knott, B. Filo
F: B. Thompson, B. McPhee, R. Saunders
R: C. McGlashan, R. Gillingham, B. Collins
Int: S. Williams, T. Miles, J. Bateson, R. Tibbett
In: O. Madden, T. Miles
Out: J. Pertzel, T. Hill
Gisborne
B: R. Baker, T. Walsh, L. Rodgers
HB: L. Spear, J. Ferry, T. Crosbie
C: B. Bernacki, N. Doolan, T. Wood
HF: D. Weaver, J. Lynch, S. Bell-Bartels
F: M. Goodyear, P. Mckenna, C. Summerfield
R: J. Grabham, C. Young, E. Minns
Int: S. Walsh, S. Graham, J. Conolan, J. Baker
RESERVES
EAGLEHAWK v. SOUTH BENDIGO
Eaglehawk
B: T. Eliades, R. Welch, R. Foster
HB: H. Miller, J. Dickens, B. Brown
C: J. Cross, A. Metcalf, L. Collins
HF: S. Dean, C. Davies, J. Pertzel
F: C. Jacobs, D. Williams, J. Lawton
R: C. West, B. Tanner, J. Thompson
Int: S. Galvin, G. Richardson, J. Reilly, J. Kenny
In: J. Pertzel
Out: T. Miles
South Bendigo
B: J. Newlan, T. Arnold, J. Murphy
HB: T. McLeod, D. Johnstone, Z. Hare
C: M. Hocking, C. Stewart, J. Sheean
HF: M. Hore, B. Wright, C. Balnaves
F: C. Hindle, A. Williams, N. Newlan
R: A. Brohm, J. McLeod, S. Maher
Int: M. Long, R. Walsh, J. Sheahan, S. Wild
In: T. Arnold, M. Hore
Out: B. Westley, D. Jones
UNDER-18S
STRATHFIELDSAYE v. KANGAROO FLAT
Strathfieldsaye
B: R. Bullock, X. Bonney, R. Beamish
HB: Z. Charles, K. Cheesman, E. Coleman
C: T. Hosking, S. Dwyer, C. Dole
HF: D. Murray, D. Mulquiny, M. Johnston
F: M. Nicholas, B. Quirk, J. Rodda
R: G. Simpson, A. Sheahan, B. Stevens
Int: M. Wakefield, J. Haigh, L. Nemet, M. Wakefield, H. Welch
In: J. Haigh, L. Nemet
Out: L. White
Kangaroo Flat
B: L. Stagg, M. Sherlock, D. Kelly
HB: H. Johnson, N. Keogh, D. McClure
C: L. Lee, J. Mayes, J. Leersen
HF: R. O'Keefe, H. Lockhart, J. Hickman
F: D. Symons, L. Wilson, M. Rovers
R: M. Johnson, R. Bouwmeester, M. Trewhella
Int: B. Savy, C. McGrath, C. McMillan, C. Pickles, L. Balcke, B. Hickman
In: L. Balcke, B. Hickman
HEATHCOTE DISTRICT LEAGUE
GRAND FINALS
SENIORS
COLBINABBIN v. NORTH BENDIGO
B: C. Guinane, M. McEvoy, S. Bowers
HB: N. Knight, D. Carmody, D. Price
C: T. Hill, S. Vale, A. Van Ruiswyk
HF: N. Nixon, M. Riordan, L. Ezard
F: H. McMurtrie, D. Connors, B. Southam
R: H. Sirett, C. Hamilton, T. Bryant
Int: H. Hamilton, T. Clarke, S. Tuohey, W. Morrow
B: T. Metherell, S. Harris, J. Ford
HB: A. Craig, B. Thomson, L. Ford
C: T. Devereaux, T. Findlay, R. Alford
HF: S. Giri, D. Richards, B. Knight
F: Z. Alford, B. Herdman, J. Donat
R: J. Lambden, j. helman, J. Findlay
Int: R. Gow, W. Brohm, C. Tardrew, J. Hyland
In: D. Richards, B. Knight
Out: M. Thalasinos, J. Collins
RESERVES
WHITE HILLS v. LEITCHVILLE GUNBOWER
White Hills
To be selected from: W. Richardson, T. McGough, T. Kilcullen, J. Brittain, D. Bowles, T. Mckerrow, J. Stewart, R. Cadzow, M. Dee, D. Trull, J. Gard, M. Roberts, J. Clark, S. Polack, H. Deane, H. Hartley, C. Dickman, H. Richards, O. Chivers, D. Fulton, W. Kain, J. Gardy
In: M. Dee
Out: C. Dickins
Leitchville Gunbower
To be selected from: R. Hore, L. Duncan, T. McGillivray, J. Hawken, A. Keath, M. Spittal, K. Aitken, R. Pollock, J. Angove, M. McKenner, H. McGillivray, J. Hogan, B. Gundry, Z. Dye, A. Dye, T. Dehne, G. Carne, J. Gordon, L. Martini, L. Pollock, N. McKenner, J. Kervin
Emg: W. Ellwood, H. Harmer
UNDER-17S
MOUNT PLEASANT v. WHITE HILLS
Mount Pleasant
To be selected from: W. Purcell, F. Bickley, K. Beens, J. Kay, T. White, D. Keuken, A. Clover, J. Teasdale, O. Smith, J. Nihill, B. White, F. White, L. Ledwidge, L. Moran, E. Spark, C. Tuohey, O. Muggleton, C. Sheppard, N. Burke, C. Watts, J. Hufer, J. Barber, O. Bish
In: T. White
White Hills
To be selected from: L. Nihill, Z. Robertson, K. Bourke, C. Stewart, D. Carter, F. Pearce, N. McKinley, J. Burns, D. Filbey, C. macDonell, S. Murray- Macgregor, M. McConnell, J. Meersbergen, P. Crawford, L. Monaghan, T. Beriman, J. Langtree, J. Bonanno, N. Wallace, E. Arnold, Z. Gray, I. Griffin
NORTH CENTRAL LEAGUE
GRAND FINALS
SEA LAKE NANDALY TIGERS v. BIRCHIP WATCHEM
B: R. Craig, N. Wight, L. Martin
HB: J. Collins, K. Donnan, B. Adcock
C: J. Schaper, A. Pollock, T. Wemyss
HF: J. McInnes, B. Collins, J. Donnan
F: M. Elliott, B. McInnes, W. Donnan
R: R. O'Sullivan, B. Delmenico, T. Donnan
Int: B. Weir, J. Poulton, W. Simpson
B: B. Colbert, J. Noonan, J. Lindeback
HB: F. House, S. Paulke, J. Christie
C: W. Sheahan, B. Hogan, J. Reid
HF: L. Foott, D. Hinkley, N. Gordon
F: R. Vesikuru, L. Sirett, A. Noonan
R: D. Grining, S. Simmons, S. Pye
Int: J. Goldsmith, J. Lee, R. Hogan
In: R. Hogan, F. House, S. Paulke
Out: M. Barry, N. Robertson, B. Lee
RESERVES
SEA LAKE NANDALY TIGERS v. WEDDERBURN
Sea Lake Nandaly Tigers
To be selected from: H. Herben, R. Parkinson, T. Monaghan, T. Hannig, Z. Wemyss, P. Roberts, S. Collins, G. Ellis, C. Roberts, C. Cox, J. Summerhayes, C. Michael, L. Mcclelland, D. Boltuc, J. Wright, C. McLean, D. McClelland, D. Bailey, N. Clohesy, C. Elliott, T. Hickey
Wedderburn
To be selected from: B. Keller, K. Walton, L. Sims, F. Mooney, S. Johnston, C. Steel, A. Brett, J. Piccoli, C. Lang, C. Hargreaves, S. Carroll, G. Riley, A. Smith, J. Douglas, S. Lockhart, D. Condon, A. Younghusband, M. Lockhart, R. Holt, M. Smith, D. Boag
UNDER-16S
SEA LAKE NANDALY TIGERS v. BIRCHIP WATCHEM
Sea Lake Nandaly Tigers
To be selected from: B. Poulton, K. Toohey, K. Stevens, B. Crowe, L. McInerney, I. Durie, W. Conlan, G. Simpson, B. Daniels, L. McClelland, C. Allan, A. Mott, F. McGarry, C. Tait, L. Wright, T. Cox, H. McClelland, T. Pearce, T. Dalbon, B. Baskin, A. Collins
Birchip Watchem
Not supplied
UNDER-13S
BOORT v. SEA LAKE NANDALY TIGERS
Boort
Not supplied
Sea Lake Nandaly Tigers
To be selected from: J. Daniels, S. McClelland, P. O'Sullivan , H. Cox, N. McClelland, B. Allan, J. Cox, C. O'Sullivan , J. Durie, S. Barbary, H. Pickering, C. Mott, W. McClelland, E. Ellis, J. Newick, T. Griffiths, J. Stacey, F. Warne, L. McInerney, I. Durie, J. Tait, N. Barbary
In: H. Cox
Out: A. Renney
Have you signed up to the Bendigo Advertiser's daily newsletter and breaking news emails? You can register below and make sure you are up to date with everything that's happening in central Victoria.