BENDIGO FNL
KYNETON v. SANDHURST
Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
Kyneton
B: B. Hinneberg, P. McCarthy, J. Exell
HB: T. Kelly, D. Davie, J. Safstrom
C: E. Foreman, J. Govan, H. Huntley
HF: C. Barry, B. Dimech, H. Govan
F: M. O'Sullivan, J. Ward, J. Mangan
R: D. Harris, R. Magin, B. Mahony
Int: K. Clark, N. Brazil, J. Conforti, L. Chisholm, H. Moore
In: J. Mangan, M. O'Sullivan, L. Chisholm
Out: N. Fisher, F. Brazil
Sandhurst
B: L. Ross, J. Wilkinson, I. Ruff
HB: C. Price, J. Pallpratt, J. Zimmer
C: T. Strachan, A. Parry, A. Wharton
HF: N. Stagg, O. McKinley, M. Dole
F: O. Perez, J. Wharton, Z. East
R: T. Martin, Z. Broadbent, B. Holmes
Int: M. Leyden, D. Graham, L. Ireland, S. Greene
In: T. Strachan, L. Ireland, S. Greene, T. Martin, O. Perez
Out: P. Craig, G. Munari, A. Collins, L. Coghlan, D. Connors
STRATHFIELDSAYE v. CASTLEMAINE
Strathfieldsaye
B: L. Bonney, J. Donaldson, H. Lawrence
HB: K. Geary, L. Ratcliffe, K. Smith
C: F. Payne, T. Donnan, L. Wallace
HF: B. Carroll J. Heavyside, S. Geary
F: T. Coates, L. Sharp, J. Shannahan
R: H. Crone, S. Dwyer, J. Formosa
Int: T. Dowd, S. Murphy, B. Lester, L. Gill
In: J. Formosa, J. Shannahan, S. Geary, H. Lawrence, B. Carroll, J. Donaldson
Out: S. Heavyside, J. Moorhead, W. Wallace, K. Payne, Z. Murrell, R. Wilson
Castlemaine
B: M. Noonan, T. Hedley, D. Semmens
HB: A. Robins, D. Atkins, R. Pedretti
C: J. Watson, F. Brancatisano, J. Chester
HF: J. O'Brien, B. Blake, N. Woodman
F: J. Smith, J. Johnson, S. Nettleton
R: A. Banko, T. Gavralas, K. Huntly
Int: W. Moran, J. Dole, S. Moss, J. Wootton, J. O'Neil, L. Mitchell
In: J. Wootton, L. Mitchell, N. Woodman
Out: J. Christie, N. Sheehan
EAGLEHAWK v. SOUTH BENDIGO
Eaglehawk
B: T. Miles, D. Hanley, C. Davies
HB: B. Thompson, J. Neaves, R. McIvor
C: R. Saunders, B. Collins, G. Hommelhoff
HF: G. Daly, S. Williams, D. Williams
F: J. Fallon, B. Conforti, B. McPhee
R: C. McGlashan, J. Bowe, S. Harper
Int: S. Knott, J. Dickens, O. Madden, J. Bateson
In: C. Davies, R. McIvor, G. Hommelhoff
Out: S. Thompson, M. Gretgrix, J. Lawton
South Bendigo
B: B. Torpey, B. Drechsler, T. Brereton
HB: I. Miller, D. Nalder, Z. Hare
C: M. Rogerson, Q. Johnstone, J. Swatton
HF: L. Furness, J. Thurgood, B. Harvey
F: K. Antonowicz, K. Strachan, N. Howe
R: C. Crisp, B. Haddow, L. Bartels
Int: L. Miller, C. Daniels, A. Coad, J. Sheean
In: K. Strachan, M. Rogerson, C. Daniels, A. Coad
Out: B. Wright, D. McCutcheon, W. Keck, C. Howe
GISBORNE v. MARYBOROUGH
Gisborne
B: L. Spear, H. Simpson, R. Baker
HB: D. Wyatt, J. Reaper, E. McKenna
C: R. Paterson, J. Lynch, R. Celano
HF: S. Bell-Bartels, T. Wood, C. Williamson
F: A. Belcher, C. Young, J. Conolan
R: J. Owen, M. Goodyear, E. Minns
Int: L. Rodgers, S. Ramsay, M. Steinbach, P. Trotta
In: S. Bell-Bartels, C. Young, S. Ramsay, A. Belcher
Out: J. James, J. Scanlon, S. Comerford, T. Fraser
Maryborough
B: B. Lavars, T. Roughead, C. O'Shea
HB: L. Bucknall, M. McClure, L. Bond
C: C. Freeman, J. Hayward, Z. Polinelli
HF: Z. Egan, J. Templeton, J. Fraser
F: M. Kennedy, J. Postle, E. Grech
R: B. Neill, J. Hooper, J. Long
Int: W. Sultana, C. Rowe, D. Carter, J. Chandler, M. Miranda
In: J. Hooper, J. Chandler, D. Carter
Out: B. Malone, K. Underwood
KANGAROO FLAT v. GOLDEN SQUARE
Kangaroo Flat
B: L. Murphy, D. Spear, T. Verbeek
HB: S. Maddern, N. McHugh, K. Symons
C: M. Holt, R. Turner, L. Needs
HF: L. Ly, A. Pearson, D. Wust
F: M. Filo, C. Rinaldi, D. Klemm
R: N. Lang, L. Collins, C. Greer
Int: T. Harbrow, D. Hogarth, C. Williams, B. Etherington
In: L. Ly, N. McHugh
Out: J. Sampson, J. Lanyon
Golden Square
B: B. Welsh, W. Lee, L. Humphrey
HB: J. Thrum, M. Dalrymple, N. Holt
C: B. George, J. Coe, S. Young
HF: H. Morcom, J. Burke, M. Treacy
F: H. Donegan, D. Johnstone, A. Jenkyn
R: M. Compston, J. Geary, A. Baird
Int: B. Eaton, B. Dorrington, R. Hartley, L. Marciano, K. Stevens
In: B. Eaton, B. Dorrington, J. Geary, K. Stevens, L. Marciano
Out: D. Grace, H. Anderton, Z. Shelton, C. Draper
HEATHCOTE DISTRICT FNL
WHITE HILLS v. COLBINABBIN
White Hills
B: O. Geary, A. Bigham, J. Clark
HB: G. Bowles, D. Wright, R. Irwin
C: K. Gellatly, M. Den Houting, D. Nihill
HF: J. Allport, K. Bedford, B. Johnson
F: J. Maher, J. Waldron, D. Fulton
R: M. Curtis, J. Ibbeson-Coatsworth, B. Parnell
Int: D. Bowles, B. Hogan, D. Trull, D. Brennan
Colbinabbin
B: D. Price, M. McEvoy, T. O'Dwyer
HB: D. Hill, D. Carmody, N. Nixon
C: W. Morrow, S. Hill, A. Van Ruiswyk
HF: C. Ford, M. Battista, L. Ezard
F: R. Hon, E. Bowen, C. Horsley
R: M. McEvoy, S. Vale, P. O'Brien
Int: H. Sirett, X. Walsh, W. Lowe, N. Knight
In: S. Hill, M. Battista
Out: S. Hill, M. Bright
HUNTLY v. LEITCHVILLE-GUNBOWER
Huntly
B: M. Jeffries, S. Kairn, J. Harris
HB: S. Fiske, J. Dickerson, J. Cordy
C: P. Ryan, R. Semmel, M. Whittle
HF: J. Greenwood, L. Mann, S. Collis
F: B. Dickens, C. Gleeson, H. Whittle
R: R. Sutton, L. Semmel, D. Thomas
Int: R. Culvenor, J. Cowling, J. Galea, J. Gladman
Emg: L. Brook
In: J. Cowling, L. Brook
Out: J. Daley
Leitchville-Gunbower
B: S. Hay, L. Prout, S. Turvey
HB: H. Bussey, R. Prendergast, J. Donehue
C: B. Ladson, M. Ladson, B. Hore
HF: B. Walsh, D. Coates, T. Lincoln
F: L. Pollock, J. Vandongen, M. Perri
R: R. De Groot, J. Gleeson, L. Guinan
Int: B. Cooke, M. McEwen, D. Couwenberg, L. Sieben
In: D. Couwenberg, L. Sieben, J. Donehue, T. Lincoln
Out: J. Hawken, M. Hay, M. Pollock, M. Bruns
NORTH BENDIGO v. ELMORE
North Bendigo
B: M. Thalasinos, W. Gunter, R. Alford
HB: A. Craig, D. Morris, L. Ford
C: T. Devereaux, J. Mills, T. Metherell
HF: R. Threlfall, D. Richards, B. Ryan-Storey
F: T. Findlay, B. Thomson , B. Knight
R: T. Kelm, J. Findlay, S. Morris
Int: R. Gow, Z. Alford, S. Giri, B. Robertson
Elmore
B: K. Cornell, Z. Laffy, T. Oliver
HB: B. Makepeace, J. Harney, N. Brewster
C: J. Trewick, B. Boyack, H. Hayes
HF: H. Grogan, J. Harney, L. Price
F: N. Page, D. Brewster, N. Kellow
R: J. Hayes, A. Munro, M. Gilmour
Int: M. Thomson, G. Hay, A. Cuthbert, J. Grogan
LOCKINGTON BAMAWM UNITED v. HEATHCOTE
Lockington Bamawm United
B: B. Phillips, J. Gibbs, J. Wolfe
HB: X. Kelly, L. Collins, J. Mundie
C: J. Brown, Z. Johnston, J. Felmingham
HF: J. Bacon, N. Dyson, C. Hinks
F: T. Leech, T. Wild, R. Walsh
R: T. Phillips, L. Main, M. Angove
Int: S. Wolfe, F. Monahan, G. Broad, M. Candy
In: B. Phillips, L. Collins, T. Wild, M. Candy
Out: J. Medina, J. Howlett, S. Newton, D. Kelly
Heathcote
From: A. Williamson, N. Bake, T. Bourke, D. Russell, D. McLean, K. Seidel, L. Piccolo, B. Connelly, A. McIvor, D. King, J. Condon, A. Romagnano, J. Paisley, R. Carmichael, B. Morgan, D. Hardy, J. Formosa, J. Brooks, M. Millard, T. Cramer, J. Kelly, T. Pain, B. Klemke.
In: T. Cramer
LODDON VALLEY FNL
NEWBRIDGE v. INGLEWOOD
Newbridge
B: B. Price, E. Coulthard, C. Mclean
HB: J. Fowler, R. Burt, A. Farrow
C: A. Code, W. Daly, A. Mayo
HF: S. Kennedy, T. Romeril, B. Comer
F: J. Prior, J. Gilboy, S. Mildren
R: C. Toohey, N. Bacon, B. Josey
Int: Z. Heaslip, K. Cavallaro, A. Fithall, C. Dixon
In: S. Mildren, C. Toohey
Out: C. Grant, T. Horne
Inglewood
B: D. Rose, J. Hartney, R. Baldwin
HB: P. McKay, J. Kenny, J. Starr
C: N. McNish, R. McNish , L. Drummond
HF: N. Barry, S. Harris, S. Essex
F: S. Egan, J. Coe, D. Lloyd
R: L. Sidebottom, S. Barnes, B. Evans
Int: P. Hartney, J. Billett, J. Leach, J. Nevins
In: D. Rose, S. Egan, J. Nevins
Out: B. Smith, T. Stagg, S. Williams
BEARS LAGOON SERPENTINE v. MITIAMO
Bears Lagoon Serpentine
B: J. Bish, D. Hayes, S. Bowles
HB: Z. Stone, O. Crilly-Downing, J. Walsh
C: J. Podosky, N. Arthur, J. Walker-Corbet
HF: B. McKinley, A. Gladman, J. Rippingale
F: N. McNally, N. Twigg, C. Gunn
R: J. Laird, H. Gadsden, C. Gadsden
Int: L. Murley, J. Murley, S. Gladman, K. Paxton
Out: P. Olsen, D. Stone
Mitiamo
B: N. Farley, B. Bacon, I. Mathewson
HB: L. Lougoon, M. Simpson, J. Wiegard
C: A. Benbow, A. McKean, R. Reeves
HF: T. Reeves, J. Twyford, J. Rozynski
F: M. I'Anson, M. Trewhella, D. Clohesy
R: N. Twigg, L. Matthews, L. Scott
Int: J. Webster, M. Grant, B. Niemann, T. Cocks
In: N. Twigg, M. Simpson, T. Cocks, J. Webster
Out: K. Gamble, C. Anderson, B. Baines, K. Patten
PYRAMID HILL v. BRIDGEWATER
Pyramid Hill
B: M. Bateman, T. Barri, B. Driscoll
HB: M. Klein-Breteler, R. Thiesz, A. Dobby
C: L. Carroll, A. McErvale, B. Goodwin
HF: G. James, S. Gunther, P. Micevski
F: E. Caburnay, N. Fitzpatrick, L. Lowndes
R: A. Holland, B. Micevski, B. Dalton
Int: J. Woodward, R. Brown, G. James, D. Tonkin
Bridgewater
B: T. Nalder, D. Nalder, J. Symons
HB: J. Metherell, L. Harrison, K. Chant
C: N. Jennings, L. Jacques, P. Rothacker
HF: B. Galea, B. Rohde, J. Mayes
F: L. Mangan, A. Filippi, J. Rusbridge
R: A. Powell, S. Everington, T. Broadbent
Int: C. Stewart, J. Davie, M. Bourke, T. Estrada
In: C. Stewart, T. Estrada, J. Davie
Out: J. Higgins, Z. Hoiles, D. Clutton
MAIDEN GULLY YCW EAGLES v. CALIVIL UNITED
Maiden Gully YCW Eagles
B: B. Graham, T. Harrington, M. Walsh
HB: H. McCartney, J. Robinson, C. Rohde
C: N. Waterson, M. Dean, B. Aitken
HF: J. Coatsworth, W. Mitrovic, L. Ross
F: S. Moyle, C. Kekich, N. McLaren
R: C. Angove, L. Gray, M. Collins
Int: E. Naylor, T. Ferguson, M. Higgs, J. Klemm,
In: M. Walsh, W. Mitrovic, T. Ferguson
Out: B. Riddell, R. Walker, S. Turner
Calivil United
B: L. Moss, J. Somerville, C. Sanders
HB: M. Magee, A. Davis, S. Brinsmead
C: C. Smith, B. Rogers, N. Ryan
HF: H. Miller, D. Rogers, J. Muscatello
F: V. Rodi, L. McAllister, A. Dennis
R: C. Down, J. Lawry, K. Hoggins
Int: K. Padula, P. Bogers, J. Lea, B. Fraser
NORTH CENTRAL
SEA LAKE NANDALY TIGERS v. DONALD
Sea Lake Nandaly Tigers
B: J. Schaper, B. Notting, J. Poulton
HB: R. Craig, L. Martin, M. Elliott
C: J. Clohesy, B. Mahon, C. Elliott
HF: J. Wright, J. Collins, B. Collins
F: T. Wemyss, B. McInnes, J. Summerhayes
R: R. O'Sullivan, T. Summerhayes, K. Brasser
Int: N. Wight, C. Noonan, H. Herben
In: J. Schaper, C. Noonan
Out: S. Collins, L. O'Connor
Donald
B: T. Bell, N. Witherow, E. Landwehr
HB: D. Pearce, J. Bath, J. Werts
C: H. Cashin, J. Newell, D. Harrison
HF: D. Ferreira, P. de Koeyer, B. Beckham
F: A. Raso, S. Young, B. Waite
R: J. Potter, R. McGough, C. Anderson
Int: D. Adams, C. Powell, D. Harrison
BOORT v. BIRCHIP-WATCHEM
Boort
B: D. Johnston, M. Buchanan, D. Robertson
HB: J. Shaw, K. Wilson, R. Tibbett
C: J. Smith, J. Ellery, C. Ballingall
HF: J. Cooper, C. Chalmers, K. Manley
F: C. Hatcher, R. Nolan, J. Wilson
R: B. Leonard-Shannon, B. Gregg, C. Gregg
Int: J. Gregg, O. Leonard-Shannon, C. O'Rourke
In: C. Ballingall, R. Tibbett, J. Wilson, C. O'Rourke
Out: J. Verley, D. Hatcher, S. Griffiths, J. Featherby
Birchip-Watchem
B: M. Monteith, J. Noonan, J. Lindeback
HB: C. Hallam, J. Reid, D. Hinkley
C: S. Allan, S. Pye, R. Hogan
HF: R. Vesikuru, L. Foott, B. Hogan
F: J. Christie, S. Paulke, B. Murdoch
R: L. Sirett, N. Gordon, M. Smith
Int: B. Lynch, N. Lynch, A. Greaney
In: N. Lynch, B. Lynch
Out: M. Berry, J. Barry
WEDDERBURN v. CHARLTON
Wedderburn
B: R. Tonkin, A. Postle, J. McKay
HB: B. DeAraugo, J. Wild, J. DeAraugo
C: J. Jones, M. Johnston, W. Burns
HF: M. Reiffel, D. Jackson, C. Lowry
F: D. Quin, W. Holt, D. Benaim
R: J. Hargreaves, C. Perry, T. Hughes
Int: L. Ritchie, J. Lockhart, O. Holt
In: W. Holt, T. Hughes, J. McKay
Out: L. Holt, S. Barnes, B. Holt
Charlton
B: J. Thompson, J. McKee, A. Adams
HB: K. Sait, J. Thompson, S. O'Connor
C: T. Cossar, A. Walklate M. Gleeson,
HF: T. Finlay, R. Wellington, B. Walklate
F: A. Judd, K. Robins, M. Giri
R: S. Adams, D. McKay, D. Thiesz
Int: R. Moloney, N. Richardson, S. O'Connor
In: B. Walklate
Out: B. Roberts
ST. ARNAUD v. WYCHEPROOF-NARRAPORT
St. Arnaud
B: N. Myers, N. Birthisel, L. Flanagan
HB: J. McNamee, H. Durward, J. Tillig
C: T. Dyke, D. Rhoden, M. McMasters
HF: M. Goode, D. Hutchinson, N. Baldwin
F: J. Tillig, D. Needs, D. Casey
R: C. Wilson, C. Gunn, K. Sevallos-Seden
Int: B. Williams, M. Egan, T. Bertalli
Wycheproof-Narraport
B: A. Bull, T. Rumbold, S. Allan
HB: B. Sheahan, R. Fawcett, B. Bish
C: D. McLennan, J. Turner, M. Fawcett
HF: T. Holobowski, H. Abbot, C. Jones
F: R. Allan, B. Brennan, T. Sheahan
R: R. Binks, G. Turner, D. Bibby
Int: J. Bish, R. White, K. McNicol
In: B. Sheahan
Out: J. Pardella
WOMEN’S FOOTBALL
Bendigo Thunder seniors v Keilor
B: J. Ross, G. Edlin, Y. Colley
Hb: H. Perry, A. Wilson, S. Baldwin
C: A. Hay, O. McEvoy, L. Flanagan
Hf: P. Cuttriss, A. Bailey-McClanahan, L. Bibby
F: I. Ayre, A. Walsh, A. Carrod
Foll: C. Ladson, T. Cochrane, K. Jacques
Inter: M. Naicori, B. Marshall, L. Datson, C. McRae, R. Thomas, L. Campbell, L. Watkins
In: L. Datson, L. Campbell, L. Watkins
Out: M. Barkla
CVFL WOMEN
BENDIGO THUNDER v. STRATHFIELDSAYE
Bendigo Thunder
B: N. Hall, C. West, E. Mitchell
HB: E. WIndridge, R. Daley, A. Rowland
C: I. Kendal, T. Sartori, R. Campbell
HF: E. Whiley, M. Metcalf, S. Faulkner
F: C. Vella, T. Bradley, S. Moerke
R: J. Morrissey , K. Hare, T. Bellesini
Int: J. Sawers, T. Cannan, S. Martion, B. Jacobs, M. Pettersen, K. Donovan
In: E. Mitchell, B. Jacobs, M. Pettersen, R. Campbell, T. Sartori, N. Hall, E. Whiley, S. Faulkner, K. Donovan
Out: L. Datson, G. Gibbons, J. Radnell, S. O'Brien, T. Graham, B. Cappy, B. Evans, B. Keene, E. Watkins, L. Campbell
Strathfieldsaye
From: C. Dunn, B. Lesser, D. Slevin, S. Sawyer, C. Eaton, H. Catlow, L. Edwards, M. Evely, J. Fothergill, C. Mawby, C. Hains, A. Gamble, C. Cranch, R. Moresi, J. Morrison.
NORTH BENDIGO v. KANGAROO FLAT
North Bendigo
B: T. Anderson, K. Christie, A. Lourie
C: S. Clarke, C. Coffey, C. Pantazis
HF: S. Buchanan, S. McIntosh, C. Thomson
F: K. Seboa, T. Thomson, J. Leech
R: L. Edwards, H. Kenny, A. Long
Int: C. Thomson, S. Thomson, S. Appleby, C. Reeves,
Kangaroo Flat
From: B. Rice, W. Todd, C. Lingen, J. Apps, T. Needs, E. Bailey, M. Rice, C. Dillon, D. Symes, H. Erasmus, E. Cumming, L. Barker, S. Warren, D. McMahon, R. Doughty, L. Witham, C. James, H. Harper, C. Harris.
In: L. Witham, C. James, R. Doughty, W. Todd, C. Dillon, M. Hull
Out: A. O'Toole, S. Knoll, M. Parker, G. Beckmans