BBD weekend pennant week 1 finals results

Bendigo East's Peter Huggard and Barry Edwards. Picture: GLENN DANIELS
Bendigo East's Peter Huggard and Barry Edwards. Picture: GLENN DANIELS

DIVISION 1

QUALIFYING FINAL

  Eaglehawk 14-97 d South Bendigo 4-93 

Brayden Byrne  26 d Bradley Holland  16

Dean Carter  19 lt Liam Crapper  26

Simon Carter  27 d Ryan Tainton  19

Tony Ellis  25 lt Mitchell Sidebottom  32

ELIMINATION FINAL

  Kangaroo Flat 4-82 lt Bendigo East 14-90 

Barry Anset  25 d Aaron Tomkins  19

Geoff Boyd  22 d Sam Lyon  18

Paul Moller  20 lt Bradley Marron  22

Cameron Wilson  15 lt Chris Randell  31

DIVISION 2

QUALIFYING FINAL

  South Bendigo 3-92 lt White Hills 15-109 

Arthur Kendall  22 tied Mark Anderson  22

Leslie Wilkinson  24 lt Hank Jansen  28

Craig Adams  29 d Stephen O'Connor  22

John Geldart  17 lt Justin Rorke  37

ELIMINATION FINAL

  Kangaroo Flat 2-77 lt Bendigo 16-106 

Wally Boyd  32 d David Keanelly  19

Allan Densley  11 lt Colin Runnalls  33

Phillip Jennings  18 lt Peter Dumont  29

Bob Morrall  16 lt Peter O'Neil  25

DIVISION 3

QUALIFYING FINAL

  Harcourt 18-120 d Bendigo East 0-77 

Steven Douglas  30 d Colin McKean  23

Gary Maddern  32 d Ian Vlaeminck  21

Leo Moloney  36 d Geoffrey Westmore  12

Tony Olsson  22 s Noel Kilby  21

ELIMINATION FINAL

  Golden Square 16-105 d Castlemaine 2-83 

Peter Bush  38 d William Jury  19

Steve Egan  22 d Raymond Noble  19

George Cronk  21 d Pamela Hunter  20

Jeffery Frost  24 lt Stephen McCoombe  25

DIVISION 4

QUALIFYING FINAL

  Kangaroo Flat 18-101 d Eaglehawk 0-86 

Jeff Friswell  25 d Keith Barnes  17

Barry Langley  24 d Trevor Clark  23

Gerry Teasdale  28 d John MacDonald  24

Geoffrey Howes  24 d Ross Smith  22

ELIMINATION FINAL

  Strathfieldsaye 4-97 lt Woodbury 14-102 

Ian Cail  32 d John Grenfell  25

Graham Etherton  21 lt Leonard Handley  29

James Sonego  13 lt Graeme Poulton  26

Ronald Britten  31 d Danny Tuck  22

DIVISION 5

QUALIFYING FINAL

  Golden Square 2-73 lt Dingee 16-105 

Gilbert Tipple  17 lt John Jackman  22

Colin Murphy  24 d Colin Koch  21

Robert Strauss  19 lt Neil Lister  27

Carolyn Slingo  13 lt Ron Thompson  35

ELIMINATION FINAL

  Castlemaine 1-83 lt Kangaroo Flat 17-109 

Kevin Earl  24 tied Kerry Sparke  24

David Frost  18 lt Kenneth Packer  31

Vic Podesta  21 lt Don Nicholls  23

Malcolm Stevens  20 lt David Martin  31

DIVISION 6

QUALIFYING FINAL

  Harcourt 14-113 d Campbells Creek 4-95 

Brian Buchanan  28 lt Brian Ross  31

Ronald Douglas  43 d Ian Brooks  21

John Starbuck  16 lt Ian Morelli  26

Ken Tribe  26 d George Cooper  17

ELIMINATION FINAL

  Kangaroo Flat 1-84 lt South Bendigo 17-120 

Ronald Clark  21 lt Barry Mott  32

Wilfred Conboy  18 lt Joy Warfe  27

Ivan Vogele  28 tied Robert Rogers  28

Darryl Walker  17 lt Ken Presley  33

DIVISION 7

QUALIFYING FINAL

  Kangaroo Flat 15-81 d Golden Square 3-67 

Col Beecham  19 lt Judy Brown  25

Raymond Berry  37 d Walter Hamblin  23

Norm Wild  25 d Walter Stammers  19

 ELIMINATION FINAL

  Lockwood South 3-61 lt Eaglehawk 15-83 

Allen Archer  12 lt Greg Johnston  37

Brian Ede  21 lt Ken Merrett  26

Alfred Manallack  28 d John Wheare  20

DIVISION 8

 QUALIFYING FINAL

  Castlemaine 16-61 d Dingee 2-34 

Barry Chester  30 d Kylie Roberts  15

Pamela Fraser  31 d Dennis Demeo  19

ELIMINATION FINAL

  White Hills 4-45 lt Woodbury 14-50 

John Fitzpatrick  25 d Carol Edwards  21

Glenda Jones  20 lt Kenneth Geyer  29