WEEKEND PENNANT
Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
ROUND FOUR RESULTS
DIVISION 1
Kangaroo Flat 12-93 d Bendigo East 6-90
Cameron Wilson 23 lt Bradley Marron 25
Paul Moller 23 lt Aaron Tomkins 24
Barry Anset 25 d Chris Randell 17
Thomas Russell 22 lt Sam Lyon 24
Golden Square 2-74 lt South Bendigo 16-106
Geoff Walsh 12 lt Liam Crapper 33
Malcom Finch 14 lt Mitchell Sidebottom 28
Daryl Cheeseman 26 d Greg Sherman 20
Tasman Wallis 22 lt Bradley Holland 25
Inglewood 2-87 lt Castlemaine 16-94
Malcolm McLean 19 lt Darren Taylor 23
Robert Day 28 d Kevin Shuttleworth 16
Lindsay Kelly 23 lt Luke Hoskin 25
Daryl Rowley 17 lt Rodney Phillips 30
Eaglehawk 15-79 d Bendigo 3-78
Dean Carter 19 tied Ian Ross 19
Brayden Byrne 24 d Geoff Briggs 22
Simon Carter 22 d Nicholas Belt 17
Tony Ellis 14 lt Torie Babitsch 20
DIVISION 2
Bendigo East 0-75 lt Kangaroo Flat 18-106
Barry Ellis 14 lt Alan Densley 28
Lloyd Hull 18 lt Bob Morrall 19
Terence Dalwood 23 lt Wally Boyd 28
Peter Judd 20 lt Carl Rowe 31
South Bendigo 18-100 d Marong 0-73
Leslie Wilkinson 30 d John Jennings 27
John Geldart 21 d Mark Dickins 13
John Dixon 22 d Darren Marshall 20
Arthur Kendall 27 d Paul Mylon 13
Strathfieldsaye 2-83 lt White Hills 16-98
Graeme Sargeant 26 d Stephen O'Connor 18
Frederick Parr 18 lt Mark Anderson 27
Ronald Britten 20 lt Neil Patten 24
Geoffrey Dixon 19 lt Justin Rorke 29
Bendigo 0-65 lt Eaglehawk 18-116
Peter O'Neil 16 lt Leigh Robertson 29
Ronald Angove 17 lt Stephen Piercy 27
Ronald Payne 13 lt Frank Carbone 32
David Keanelly 19 lt Jim Weymouth 28
DIVISION 3
Serpentine 2-76 lt Bendigo East 16-99
Adrian Canfield 16 lt Ian Vlaeminck 21
Darren Ansett 27 d Colin McKean 11
Laurence Cadzow 18 lt Barry Perryman 34
Brian Gladman 15 lt Noel Kilby 33
Golden Square 14-103 d Bendigo 4-85
Jeffery Frost 15 lt John Trickey 28
George Cronk 23 d John Belt 17
Bernard Carlson 25 lt John Beecham 26
Steve Egan 40 d Barry Craig 14
Heathcote 18-118 d North Bendigo 0-66
Gregory Speirs 22 d Graeme Todeschini 19
William Gardiner 34 d Michael Kelly 14
Brian Taylor 25 d Daniel Taig 20
John McGillivray 37 d Russell Finch 13
Castlemaine 15-93 d Harcourt 3-90
Stephen McCoombe 34 d Steven Douglas 16
William Jury 24 d Gary Maddern 19
Raymond Noble 26 tied Leo Moloney 26
Terry Robinson 9 lt Tony Olsson 29
DIVISION 4
Bendigo East 0-75 lt Kangaroo Flat 18-113
Yvonne Rutherford 20 lt Jeff Friswell 28
Betty Bodinnar 21 lt Susan Howes 22
Lindsay Gronow 20 lt Warrick Stewart 27
Carol Gallop 14 lt Geoffrey Howes 36
Inglewood 4-87 lt Calivil 14-92
Keith Rowley 24 d Barry Meighan 19
Brian Dowling 15 lt Allan Leech 32
Lorraine Rowley 17 lt John Pickles 25
Philip Gooch 31 d Warren Miles 16
Strathfieldsaye 14-97 d South Bendigo 4-90
James Sonego 18 lt David Conley 34
Ian Cail 20 lt Denis Mellington 24
Alan Brodie 32 d Robert Moore 15
Gregory Britten 27 d Edward Bullow 17
Woodbury 2-96 lt Eaglehawk 16-112
Richard Vandenberg 21 lt John MacDonald 32
Leonard Handley 21 lt Ross Smith 28
Danny Tuck 34 d Trevor Clark 21
Graeme Poulton 20 lt Keith Barnes 31
DIVISION 5
Kangaroo Flat 14-103 d Dingee 4-77
David Martin 40 d John Jackman 8
Frank Nolan 12 lt Ron Thompson 24
Gary Bysouth 27 d Colin Koch 14
Kerry Sparke 24 lt Neil Lister 31
Marong 13-101 d Bridgewater 5-84
Gary Place 18 lt Robert Smith 24
Nancy Tate 38 d Allan Harrison 12
John Rathbone 22 tied Terry Hansen 22
Bob Williams 23 lt Leonard Kean 26
White Hills 4-90 lt Castlemaine 14-114
Michael O'Connor 23 lt Kevin Earl 34
Robert Groves 24 d Alan Passalaqua 13
Ben Wakefield 8 lt David Frost 46
Alan Wakefield 35 d Charles Madgin 21
Eaglehawk 4-85 lt Golden Square 14-97
Wayne Hopley 19 lt Colin Murphy 35
Frank Lynch 26 d Peter Camm 15
Gilbert Pickering 24 d Gilbert Tipple 20
Craig Evans 16 lt Robert Strauss 27
DIVISION 6
Bendigo 2-103 lt Kangaroo Flat 16-113
Darrel Walker 35 d Darryl Walker 17
Joseph Lydiate 29 lt Ronald Clark 32
Frank Tappe 22 lt Wilfred Conboy 28
Kevin Nemeth 17 lt Ivan Vogele 36
South Bendigo 16-100 d Woodbury 2-80
Terry Gastin 26 d Carol Grenfell 13
Duncan Campbell 18 lt Brian Brown 26
Robert Rogers 36 d John Davidson 22
Barry Mott 20 d Brendan Hickey 19
Harcourt 16-102 d Bendigo VRI 2-85
Brian Buchanan 31 d Frank Underwood 19
Ronald Douglas 28 d Anne Ellett 22
John Starbuck 33 d Maurice McMahon 11
Ken Tribe 10 lt Peter Simmons 33
Campbells Creek 18-128 d Heathcote 0-56
Brian Ross 30 d Christine Cail 15
George Cooper 40 d Basil Kapoulitsa 7
Ian Brooks 37 d Denise Anderson 15
David Goulding 21 d Eileen O'Brien 19
DIVISION 7
Kangaroo Flat 15-98 d Lockwood South 3-68
Col Beecham 34 d Alfred Manallack 21
Raymond Berry 36 d George Manallack 16
Norm Wild 28 lt Allen Archer 31
DIVISION 8
Bendigo VRI 2-50 lt Dingee 16-61
Donald Robertson 26 lt Karen Doolan 29
Mike Derham 24 lt Kylie Roberts 32
White Hills 4-45 lt Woodbury 14-53
Glenda Jones 28 d Carol Edwards 22
Carmel Jansen 17 lt John Grenfell 31
Castlemaine 15-49 d Harcourt 3-35
Pamela Fraser 22 tied Russell Timmins 22
Peter Roache 27 d Allan Harris 13
Bendigo East 16-56 d Campbells Creek 2-41
Maxwell Williams 28 d Alan McArdle 20
Kevin Lockett 28 d Norman Every 21