Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
BENDIGO FOOTBALL LEAGUE - ROUND 9.
EAGLEHAWK V SANDHURST - 2.20pm Saturday at Canterbury Park.
EAGLEHAWK
J. Ketterer L. Button G. Daly
R. Wellington T. Miles R. Dudley
J. Collins R. McIvor T. Harrington
J. Murley T. Nicolson B. Collins
C. McGlashan S. Williams B. Filo
C. West H. Collins W. Minter
Interchange: A. Bateson, D. Lock, K. Archbold, J. Bateson
In: K. Archbold, R. Wellington, J. Murley
Out: J. Laird (injured), L. Rundall-Gordon, L. Popple
SANDHURST
J. McLean P. Jennings L. O’Sullivan
C. Price M. Thornton J. Bateson
A. Wharton B. Holmes H. O’Meara
J. Wharton B. Anderson L. Ross
L. Coghlan R. Haythorpe M. Dole
T. Martin R. Maldenis N. Stagg
Interchange: (from) J. Twycross, A. Weddell, B. Montague, S. Greene, J. Hann, T. Calvert
In: J. Hann, T. Calvert
Out: A. O’Connor (injured)
MARYBOROUGH V KYNETON - 2.20pm Saturday at Barkers Oval Princes Park.
MARYBOROUGH
J. Collinson M. Dukes N. Bond
L. Bucknall D. Vadala C. Perry
T. MacIlwain H. Slater M. Noonan
K. Williams E. Hurse B. Mahony
M. Columbro J. Clark M. Bond
R. Connellan B. Edwards L. Edwards
Interchange: J. Hooper, T. Cahill, S. Bond, E. Smith
In: J. Hooper, B. Edwards
Out: A. Noonan, M. Reeves
KYNETON
B. Knight J. Houlden R. Dubens
W. Daly K. Ransted J. Collins
D. Jones D. Romer N. Tunzi
J. Hyland B. Spurr M. Clancy
B. Else H. Huntley L. Edmondson
J. Stevenson B. Weightman R. Carafa
Interchange: M. McQualter, A. Aiello, C. Furniss, L. Gascoyne
In: R. Carafa, A. Aiello, C. Furniss, L. Gascoyne, N. Tunzi
Out: T. Greetham, L. Beattie, A. Beckerley, D. Ciunik, A. Idiens
GOLDEN SQUARE V CASTLEMAINE - 2.20pm Saturday at MyJet Oval.
GOLDEN SQUARE
C. Anderson M. Tyrrell B. Connelly
J. Coe D. Young C. Walls
P. Ryan J. Geary T. Lechter
J. Molinaro L. Woodward H. Morcom
H. Donegan S. Harris D. Lowry
M. Compston C. Jones J. Daley
Interchange: J. Cowling, M. Fitzgerald, J. Burns, T. Anderson
In: M. Fitzgerald, J. Cowling, J. Burns, T. Anderson, B. Connelly
Out: J. Baird, R. Harvey, N. Coyle, J. Greenwood, J. Garner
CASTLEMAINE
B. Mustafa T. Godsell R. Jenkins
Z. Hansford A. Robinson J. Graham
J. Watson K. Ogilvie J. Oliver
K. Huntley D. Stephens J. Milward
T. Wright N. Oliver J. O’Brien
J. Hood T. Horne M. Conboy
Interchange: J. Millard, S. Maddern, M. Noonan, J. Peake
KANGAROO FLAT V GISBORNE - 2.20pm Monday at Beck Legal Oval.
KANGAROO FLAT
Team not selected yet for Monday game.
GISBORNE
Team not selected yet for Monday game.
SOUTH BENDIGO V STRATHFIELDSAYE - QEO, 2.20pm Monday.
SOUTH BENDIGO
J. Swatton J. Smythe J. Miller
R. Barrack D. Nalder R. Alexander
M. Hocking A. Connaughton L. Sweeney
J. Barrack B. Jones A. Morris
A. Cussen J. Whelan L. Crawford
B. Allen A. Crawford D. Frew
Interchange: (from) N. Howe, C. Trotman, J. Postle, K. Strachan, B. O’Halloran
In: B. Allen, L. Crawford, A. Cussen
Out: J. Baker
STRATHFIELDSAYE
S. Geary L. Prior S. Baker
M. Ladson J. Dickens K. Smith
L. Bonney M. Johnston T. Dowd
V. Flood K. Lea J. Hall
S. Milne S. Mildren L. Sharp
M. Pilcher M. Smith N. Smith
Interchange: (from) B. Lester, L. Marchesi, S. Johns, T. Bartholomew, D. Jones, H. Crone
In: S. Baker, H. Crone, L. Marchesi, T. Bartholomew
Out: J. Best (unavailable), N. Moffat (injured)
HEATHCOTE DISTRICT FOOTBALL LEAGUE - ROUND 9
HUNTLY V LEITCHVILLE-GUNBOWER - 2.15pm Saturday at Hy-Line Australia Oval.
HUNTLY
J. Harris A. Demeo J. Blood
R. Dickens M. Jefferies P. Blood
C. Lobb S. Fiske M. Klein-Breteler
G. Davies B. Dickens H. Whittle
L. O’Toole J. Threlfall A. Wicks
C. Thorpe K. Shepherd R. Harris
Interchange: M. Larkin, T. Hobbs, L. Price, M. Whittle
Emergency: B. Chalmers
LEITCHVILLE-GUNBOWER
J. Donehue S. Hawkins W. Brereton
S. Pretty L. Pollock J. Helman
J. Williams B. Perry R. Keath
M. Hore M. Shadbolt J. Truefeldt
R. Hocking H. Bussey B. Walsh
C. Ross J. Keath R. Lee
Interchange: S. Douglass, J. Husen, K. Merlo, J. McEwan
COLBINABBIN V ELMORE - 2.15pm Saturday at M.J. Morgan Oval.
COLBINABBIN
H. Barlow Matt McEvoy T. Hill
T. O’Dwyer M. Riordan R. Welch
S. Tuohey T. Holobowski W. Morrow
A. Van Ruiswyk J. Collinson T. Draffin
C. Jacobs H. Sirret L. Miller
L. Sirret P. O’Brien D. Price
Interchange: L. Jacobs, J. Bull, B. Ritchie, L. Chadderton
ELMORE
D. Valvo D. Holyman W. Austen
M. Stokes R. Hayes B. Makepeace
S. Day P. Wills B. Henderson
W. Bonham W. Longford J. Barnes
L. Solar J. Harney P. Harrison
J. Hayes P. Valvo J. McMurtrie
Interchange: T. Harney, B. Smith, D. Lavey, J. Oertel
NORTH BENDIGO V MOUNT PLEASANT - 2.15pm Saturday at Superior Roofing Oval.
NORTH BENDIGO
S. Kellow M. Sawyer Ash Craig
T. O’Loughlin D. Richards D. Webb
J. Ford D. Sipthorp R. Alford
W. Simpson E. Massina J. Findlay
J. Mills Aarryn Craig C. Richards
T. Plim C. Lomas J. Concol
Interchange: C. Moore, B. Carboon, A. Shipard (only names supplied)
MOUNT PLEASANT
B. O’Connell C. Black T. Griffin
N. Edwards T. Hill J. Blencowe
C. Thiesz J. Walsh M. Collins
D. Craig K. Robins L. Milroy
P. O’Brien M. Gretgrix B. Wild
T. Douglas K. Ngawati S. Burchell
Interchange: S. Young, B. King, N. Whipp, M. Filo
WHITE HILLS V LOCKINGTON-BAMAWM UNITED - 2.15pm Saturday at Tint-a-Car Oval.
WHITE HILLS
D. Symes M. Frecker B. Wright
S. Kerr J. Curtain M. Douglas
J. Clark H. Wright A. Bateman
J. Allport M. Sawyer A. Galea
J. Ward R. Symes D. Wright
M. Lehane C. Brady G. Bowles
Interchange: R. Bowles, C. Bowyer, B. Nalder, J. Heavyside
LOCKINGTON-BAMAWM UNITED
G. Broad J. Hay J. Ireland
T. Bacon C. Moon S. Keleher
L. Deledio A. Dohnt L. Main
N. O’Brien J. Halloran J. Mundie
R. Jensen C. Hudson J. Moran
R. Woodland M. Angove P. Hudson
Interchange: N. Bacon, M. Dobson, S. Wolfe, J. Monaghan
LODDON VALLEY FOOTBALL LEAGUE - ROUND 8
INGLEWOOD V MITIAMO - 2.15pm Saturday at Hibernian Hotel Oval.
INGLEWOOD
D. Rose I. Douthie B. Wilson
M. Thomas J. Hart N. Wharton
D. Crapper P. Hartney J. Wilkinson
J. Bryan J. Hartney J. Williams
J. McCarroll S. Williams B. Welsh
Josh Essex B. Worner J. Sheean
Interchange: James Essex, J. Crapper, D. Love, R. Roberts
MITIAMO
A. Sims J. Whybird B. Gribben
D. Morrissey S. Ingley D. Grinton
M. Perri A. McKean T. Eade
A. Grant M. Hind B. Baines
B. Fitzgerald B. Bacon J. Pianto
J. Parish D. Meroli T. Grant
Interchange: T. Reeves, G. Hay, J. Webster, M. Galvin
BRIDGEWATER V MARONG - 2.15pm Saturday at Laser Plumbing Bendigo Oval.
BRIDGEWATER
D. Clutton D. Nalder B. Westley
T. Nalder J. Metherell L. Harrison
D. Childs Z. Broadbent C. Prest
D. Jones B. Rohde Z. East
N. Harris D. Connors J. McLeod
D. Harrison A. Parry M. Lindsay
Interchange: A. Williams, J. Exell, J. Bennett, A. Pollock
MARONG
M. Frankel L. Bennett A. Collins
J. Reardon J. McKee L. Franklin
C. Williamson C. Morris N. Devanny
D. Turcarelli C. Morgan J. Cooper
B. Rogers C. Gregg B. Hender
P. Thomson K. Manley Z. Boyer
Interchange: T. Borg, T. Kirby, J. Thorpe, R. Tibbett
BEARS LAGOON-SERPENTINE V CALIVIL UNITED - 2.15pm Saturday at Serpentine.
BEARS LAGOON-SERPENTINE
O. Collins D. Hayes S. Bowles
J. Shaw J. Rippingale T. O’Hare
M. Ring N. Arthur B. Scott
J. North L. Jackson J. Sandiford
J. Martyn B. Leonard-Shannon T. Cartledge
J. Orr G. Bowles N. McNally
Interchange: C. Gunn, J. McIntyre, A. Ring
CALIVIL UNITED
L. Maxted D. Anderson J. Maher
H. Miller C. Smith J. Sommerville
W. Miller A. Dennis S. Green
G. Scholtes A. Davis J. McDonald
G. Richardson N. Bell J. Lawry
J. Hynes J. Lea L. Matthews
Interchange: J. Bickley, R. Morrissey, M. Brown, B. Baker
NEWBRIDGE V PYRAMID HILL - 2.15pm Saturday at Riverside Park.
NEWBRIDGE
A. Grant J. White C. Belz
J. Fowler L. Jones J. McEwan
B. Price L. Ford D. Hughes
A. Fithall B. Comer S. Knott
D. Carroll R. Ford T. Holt
A. Fortune T. McLeod J. Gilboy
Interchange: J. Pawsey, D. Burt, C. Grant, O. Friswell
PYRAMID HILL
J. Pietromonaco T. Barri D. Morison
C. Crichton L. Davies M. Dingwall
P. Monaghan L. Withers G. James
M. Bateman T. Parker B. Fawcett
J. Forrest P. Grayling S. Kennedy
B. Singh S. Hammond D. Morison
Interchange: B. Driscoll, L. Bartels, J. Wishart, R. James
NORTH CENTRAL FOOTBALL LEAGUE - ROUND 8
BOORT V WEDDERBURN - 2.30pm Saturday at Boort Park.
BOORT
J. Bleicher K. Wilson M. Buchanan
J. Smith A. Wilson M. Patterson
S. Dehne A. Welsh M. Henningsen
C. Milward N. Gooding S. Milward
R. Crapper R. Easton T. Rhook
A. White M. Hodoras J. Dehne
Interchange: S. Taylor, J. Smith, D. Dodd
WEDDERBURN
R. McHugh T. McCarthy H. Polglase
N. Bell A. Postle D. Benaim
C. Perry M. Lloyd J. McKay
B. DeAraugo B. Herdman N. Holt
A. Chalkley S. Barnes D. Gash
J. Hargreaves L. McCarthy R. Tonkin
Interchange: W. Chalmers, R. Butters, M. Prowse, A. Brett
DONALD V ST ARNAUD - 2.30pm Saturday at Donald.
DONALD
D. Pearce N. Witherow F. Funcke
W. McAllister L. Carr B. Haddow
A. Grant G. Wyatt D. Harrison
A. Sheridan S. Dunstan A. Wright
B. Sexon S Young A. Hall
J. Heslop M. Gilmour R. Harberger
Interchange: D. Atkins, M. Cashin, C. O’Rourke
ST ARNAUD
T. Goode S. Dyke A. Jesse
L. Cunningham D. McGrath R. Wild
J. McNamee C. Bloomer J. Patching
B. Palipuaminni K. Dingo D. Munkara
N. Baldin Nick Coghlan D. Needs
C. Wilson B. Batters T. Douglas
Interchange: J. Preece, L. Ezard, H. Durward.
WYCHEPROOF-NARRAPORT V BIRCHIP-WATCHEM - 2.30pm Saturday at Wycheproof.
WYCHEPROOF-NARRAPORT
J. Coles B. Brennan J. White
B. Bish S. Allan R. White
J. Coatsworth J. Turner D. McClennan
T. Keane D. Lowry C. Dillon
K. Prestidge G. Turner B. Bish
R. Botheras S. Driscoll R. Allan
Interchange: R. Fawcett, K. McNicholl, J. Bish
BIRCHIP-WATCHEM
J. Haslam J. Noonan J. Booth
D. Douglas J. Cusack D. Ratcliffe
J. Christie T. Carland A. Simpson
J. Lee J. Barnard D. Castellano
B. Noonan S. Neeson M. McConville
Z. Holmes A. Hutchins S. O’Loughlin
Interchange: S. Hogan, L. Coffey, C. Walsh.
VFL - ROUND 9
BENDIGO GOLD V COBURG - 1.30pm Sunday at QEO.
BENDIGO GOLD
Sheahan McInnes Donnan
Sketcher Valles McFarlane
Wallin Byrne Toman
Farrelly Redfern Lukich
Magin Downie Stroobants
Lambden Aarts Heavyside
Interchange: (from) Biffin, Prigdeon, Hough, * Mangan, L. Collins, Hargreaves, Hayes, J. Collins *23rd player
COBURG
Linton Hartley Blair
Clifton Fairbairn A. Saad
Sturgess Venditti D. Cooper
N. Thomas Proud Carnell
Younan Featherstone Cleary
Sortino Uysal McConnell
Interchange: (from) Anderson, Phelps, Clark, Z. Saad, Robertella, Hemala, Christensen, Guthrie, * Davies * 23rd player