Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
BENDIGO DISTRICT CRICKET ASSOCIATION
SEMI-FINALS
Bendigo
1st XI (vs. Strathdale Maristians)
Shane Koop(c), Kyle Humphrys, Mitchell Bench, William Collicoat, Ryan Trickey, Mark Ryan, Matthew Gray, Jotham Higgs, Craig Pearce, Alexander Pearson, Tom Hart, Jack Belsar
Bendigo United
2nd XI (vs. Golden Square)
Wes Hopcott(c), Joshua Thurston, Jasper Stewart, Riley Treloar, Nicholas Crawford, Christopher Pinniger, Jake Donegan, Zac Sims, Thomas Starr, Adrian Bassett, Justin Slater, Billy Quirk
3rd XI (vs. Huntly North Epsom)
Craig Banfield(c), Adam Rady, Zac Hare, Nathan Francis, Connor Thomson, Wayne Fidler, Matthew Beck, Scott Harper, Marcus Smalley, Allan Colbert, Joshua Wright, Robert Knight
Eaglehawk
2nd XI (vs. Sandhurst)
Sam Fitt(c), Joshua Williams, Cameron King, Brendan Archbold, Nash Viney, Benjamin Williams, Bailey O'Connor, Kallum Schepers, Jordan Shelton, Rhys Smith, Broadie Hawke, Shane Taylor
3rd XI (vs. Golden Square)
Daryl Muns(c), Jason Abbott, Stefan Anderson, Shane Herdman, Ashley Piercy, Jonathan Andrea, Bradley Muns, Devin Schenck, Anthony McQueen, Manthan Desai, Corey Henson, Noah Begg
4th XI (vs. Kangaroo Flat)
Phill Kerr(c), Mitchell Graham, Tain Piercy, Kynan Gard, Lachlan Hall, Brayden McGregor, Dylan McGregor, Jordan Holland, Matthew Schepers, Matt Gard, Dylan Gaffee
Golden Square
1st XI (vs. Sandhurst)
Benjamin Gunn(c), Tim Wood, Scott Johnson, Darren Clutton, Liam Smith, Grant Connelly, Kyle Chant, Jamie Bysouth, Scott Trollope, Zane Keighran, Saheed Akolade
2nd XI (vs. Bendigo United)
John Lalor(c), Corey Van Aken, Jason Johnson, Jake Higgins, Max Grant, Mathew Christie, Tom Kirk, Luke Baird, Joshua Baird, Jaydon Abbott, Callum Tibbett, Joseph Doolan
3rd XI (vs. Eaglehawk)
Aaron Sims(c), Sheldon Burke, Tom Francis, Michael O'Sullivan, Matthew Nihill, Connor Miller, Zavier Abbott, Mario Anastasi, Michael Cook, Bradley Perrow, Riley Hocking, Jake Delaney
Huntly North Epsom
3rd XI (vs. Bendigo United)
Rob Gilchrist(c), James Claney, Rob Morley, Greg Broom, Travis Russell, Andrew Kleehammer, Dennis Grinton, Ashok GANAPATHI, Michael Delaney, Tim Elliott, Mark Smeaton, Matt Trist
Kangaroo Flat
4th XI (vs. Eaglehawk )
Brett Scholes(c), Peter Kepsner, ABE SLADDEN, James Burns, Joshua Hull, Ethan Coombes, Dylan Barber, Lachlan DeJong, Kim Gardiner, Campbell Smith, LUKE WIGHT, Malachy Lahtz
Sandhurst
1st XI (vs. Golden Square)
Craig Howard(c), Sam Sperling, Shane Robinson, Ashley Gray, Taylor Beard, William Keck, Darby Semmens, Todd Murphy, Nick Gladman, Nayana Palamandadige, Sam de Silva, Jack Ryan
2nd XI (vs. Eaglehawk)
Alex Winfield(c), Brett Tory, Nathan Walsh, Brenton Jones, Tyler Hinds, Joel Schneider, Elias Bowe, Kayde Howard, Will Gadsden, Caelan Smith, Nahid Hossain, Ben Yarwood
Under 18 (vs. Strathfieldsaye
Darby Semmens(c), Kayde Howard, Samuel Welch, Todd Murphy, Will Gadsden, Nick Gladman, Harry McCormick, Charlie Parkes, Caelan Smith, William McKinstry, Nahid Hossain, Jimmy Gadsden
Strathdale Maristians
1st XI (vs. Bendigo)
Ben DeAraugo(c), Cameron Taylor, Ryan Haythorpe, Linton Jacobs, Jack Neylon, Dylan Bailie, Jacob DeAraugo, Sam Johnston, Nicholas Baker, Daniel Clohesy, James Vlaeminck, Mitchell Blackman
Under 18 (vs. White Hills)
Daniel Clohesy(c), Hadley Bassett, Reardon McIvor, Max Campbell, Patrick Murphy, Darcy Bakes, Matthew Long, Blake Barri, Ben Hann, James Schischka, James Vlaeminck, James Barri
4th XI (vs. White Hills)
Anthony Purcell(c), Bailey Dunn, Thomas Purcell, Liam Ledwidge, Will Gilmore, Patrick Murphy, Ethan Maltby, Nathan Walker, Dashiell Filbey, Wil Tuohey, Conor O'Farrell, Patrick Murphy
Strathfieldsaye
Under 18 (vs. Sandhurst)
Mitchell Cheesman(c), Jed Rodda, Seamus Dwyer, Fraser Gentry, Daniel Kingsley, Matthew Gallagher, Limendra Fernando, Liam Brown, Abe Sheahan, Max Beever, Tyson Webster, Cooper Lovett
White Hills
Under 18 (vs. Strathdale Maristians)
Jack Bourke(c), Benjamin Daley, Nicholas Wallace, Riley Jones, Daniel Bell, Liam Christensen, Fletch Davey, Brodie Bull, Riley Fitzpatrick, John Varker, Donovin Van Coller, Kaden Bourke
4th XI (vs. Strathdale Maristians)
Robert Lowes(c), Keenan Lucas, Keith Cloke, Callum Stewart, Zachary Knapman, Kaden Bourke, Samuel Lowes, Nicholas Lowes, Mitchell McConnell, Letesha Bawden, David Carter, Max McMurray
EMU VALLEY CRICKET ASSOCIATION
GRAND FINALS
Emu Creek
Division 2 (vs. Maiden Gully)
Shaun Cattanach(c), Luke Bennett, Khan Birtles, Shane Hamilton, Geoffrey West, Alexander Medcalf, Andrew Harris, Tyson Webster, Marty Harris, Neil Hewett, Dallas Widdicombe
Division 3 Section 1 (vs. Mandurang)
Matt Constable(c), Matthew Brown, Michael Brown, Bradman Constable, Jack Di Valentine, Harry Hartley, Jarrod Henderson, Bradley Kinder, Giuseppe Marsili, Adam Standfield, Connor Strawbridge, James Tyack
Golden Gully
Division 3 Section 2 (vs. West Bendigo)
No team provided
Maiden Gully
Division 2 (vs. Emu Creek)
Dean Trew(c), David Becker, Scott Haw, Craig Burn, Greg Burns, Matt Felini, Berin Marchesani, Tim Chisholm, Mitchell Van Poppel, Angus Chisholm, Leigh Draper
Mandurang
Division 3 Section 1 (vs. Emu Creek)
Francis Monro(c), Bryce Balsillie, Chris Garlick, Simon Rogers, Max Scholes, Warrick Behrens, Andrew Garlick, Travis Habel, Damon Cathcart, Liam Ladiges, Joshua Prowse, Bailey Rashleigh
Sedgwick
Division 1 (vs. Spring Gully)
Greg Thomas(c), Simon Marwood, Scott McKenzie, Andrew Sheehan, Dustin Elliott, Quinton Bentley, Jordan Ilsley, Daniel Chamberlain, Justin Hancock, Lucas Baldwin, Matt Dwyer
Spring Gully
Division 1 (vs. Sedgwick)
Alex Sutton(c), Rhys Webb, Jesse Marciano, Damien Venville, Joel Bish, Nick Skeen, Brannon Stanford, Lachlan Brook, Byron Perrin, Liam Pilcher, James Fox, Ryan Pedrotti
West Bendigo
Division 3 Section 2 (vs. Golden Gully)
Geoff O'Sullivan(c), Terry Page, Ashley Mayo, Corey Page, Danny Rayner, Peter Walsh, Trent McKinnon, Jordan O'Sullivan, Ben McKinley, Grant Thompson, Michael Hobson, Matthew Floyd, Paul Hall