RELATED – BENDIGO EAST V CASTLEMAINE | PHOTOS
Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
DIVISION 1
Bendigo East 2-79 lt Castlemaine 16-92
Aaron Tomkins 20 lt Luke Hoskin 22
Thomas Lester 14 lt Darren Taylor 26
Chris Randell 24 d Rodney Phillips 21
Bradley Marron 21 lt Kevin Shuttleworth 23
Eaglehawk 2-78 lt South Bendigo 16-107
Tony Ellis 14 lt Mitchell Sidebottom 35
Dean Carter 13 lt Ryan Tainton 25
Simon Carter 34 d Liam Crapper 18
Brayden Byrne 17 lt Bradley Holland 29
Inglewood 0-63 lt Kangaroo Flat 18-103
Daryl Rowley 16 lt Barry Anset 32
Malcolm Mclean 14 lt Paul Moller 26
Lindsay Kelly 16 lt Cameron Wilson 24
Robert Day 17 lt John Berry 21
Bendigo 16-108 d Golden Square 2-94
Andrew Brown 22 d Geoff Walsh 15
Torie Babitsch 34 d Daryl Cheeseman 23
Nicholas Belt 28 lt Tasman Wallis 33
Ian Ross 24 d Malcom Finch 23
DIVISION 2
Strathfieldsaye 0-78 lt Bendigo East 18-107
Kevin Probert 16 lt Albert Clough 25
Frederick Parr 16 lt David Coles 26
Joshua Moloney 29 lt Peter Judd 30
Geoffrey Dixon 17 lt Terence Dalwood 26
South Bendigo 14-88 d Eaglehawk 4-79
John Geldart 14 lt Jim Weymouth 25
Craig Adams 24 d Neville Bowland 20
Leslie Wilkinson 15 lt Frank Carbone 25
John Dixon 35 d Stephen Piercy 9
Kangaroo Flat 4-88 lt White Hills 14-97
Allan Densley 15 lt Justin Rorke 25
Phillip Jennings 27 d Hank Jansen 24
Wally Boyd 24 d Stephen O'Connor 22
Bob Morrall 22 lt Mark Anderson 26
Marong 2-87 lt Bendigo 16-110
Mark Dickins 23 lt Peter Dumont 33
Paul Mylon 29 d David Keanelly 18
Darren Marshall 21 lt Colin Runnalls 27
David Bird 14 lt John Cassidy 32
DIVISION 3
Bendigo East 16-127 d North Bendigo 2-62
Ian Vlaeminck 40 d Russell Finch 16
Noel Kilby 34 d Daniel Taig 13
Geoffrey Westmore 34 d Graeme Lee 9
Colin McKean 19 lt Michael Kelly 24
Castlemaine 16-97 d Bendigo 2-82
William Jury 24 d John Trickey 22
Barrie Guest 23 d John Belt 16
Raymond Noble 24 lt Peter McMaster-Smith 29
Pamela Hunter 26 d Barry Craig 15
DIVISION 4
Strathfieldsaye 18-104 Bendigo East 0-72
Ian Cail 27 d Rick Robertson 15
Graham Etherton 26 d Craig Findlay 20
James Sonego 24 d Joy Hoffman 14
Gregory Britten 27 d Graham Hall 23
Inglewood 4-76 lt Eaglehawk 14-96
David Rorie 24 d Keith Barnes 13
Philip Gooch 23 d Jim Simmonds 20
Keith Rowley 17 lt Trevor Clark 25
Lorraine Rowley 12 lt Ross Smith 38
Kangaroo Flat 16-105 d South Bendigo 2-78
Gerry Teasdale 24 d Neil Ipsen 17
Jeff Friswell 27 lt Denis Mellington 28
Warrick Stewart 33 d Syd Mcmurray 15
Geoffrey Howes 21 d David Conley 18
Calivil 2-81 lt Woodbury 16-90
Barry Meighan 21 d John Grenfell 20
Allan Leech 19 lt Leonard Handley 22
John Pickles 21 lt Graeme Poulton 24
Warren Miles 20 lt Danny Tuck 24
DIVISION 5
Dingee 16-121 Castlemaine 2-78
John Jackman 31 d David Frost 15
Colin Koch 20 lt Malcolm Stevens 24
Neil Lister 28 d Vic Podesta 20
Ron Thompson 42 d Brendan Leavy 19
Eaglehawk 16-106 d Bridgewater 2-74
Craig Evans 23 d Ron Brown 16
Frank Lynch 39 d Rae Broadbent 13
Wayne Hopley 29 d Allan Harrison 18
Gilbert Pickering 15 lt Nicholas Saunders 27
White Hills 18-120 d Kangaroo Flat 0-75
Steven Arbuckle 35 d Kerry Sparke 15
Robert Groves 28 d Kenneth Packer 25
Ben Wakefield 30 d David Martin 22
John McIntosh 27 d Don Nicholls 13
Golden Square 4-91 lt Marong 14-105
Robert Strauss 24 lt Mark Leed 29
Colin Murphy 31 d Nancy Tate 12
Gilbert Tipple 26 d Allen Corry 25
Peter Camm 10 lt John Rathbone 39
DIVISION 6
Kangaroo Flat 4-80 Bendigo 14-96
Ivan Vogele 22 d Peter Fry 19
Ronald Clark 14 lt Ron Flanagan 24
Wilfred Conboy 22 d Joseph Lydiate 19
Darryl Walker 22 lt Kevin Nemeth 34
Woodbury 18-114 South Bendigo 0-70
Barry Shay 24 d Ken Presley 19
Brendan Hickey 35 d Joy Warfe 18
John Davidson 32 d Barry Mott 12
Brian Brown 23 d Robert Rogers 21
Bendigo VRI 4-90 Harcourt 14-101
Faye Retallick 24 d Ken Tribe 19
Maurice McMahon 19 lt Brian Buchanan 28
Anne Ellett 23 lt John Starbuck 35
Peter Simmons 24 d Ronald Douglas 19
White Hills 4-91 Bendigo East 14-98
Jim Austin 17 lt Leon Robertson 28
Rik Mathews 27 d Terry Bradley 21
Ron Franzi 14 lt Clyde Rutherford 30
Carmel Jansen 33 d William Schmidt 19
DIVISION 7
Lockwood South 17-75 d Strathfieldsaye 1-45
Alfred Manallack 21 d Mark Filan 14
Brian Ede 24 d John Grainger 18
Allen Archer 30 d Lorraine Trahair 13
Eaglehawk 17-87 North Bendigo 1-48
Greg Johnston 31 d Ben Hartland 17
Ken Merrett 20 d Graeme Clarke 16
John Wheare 36 d Martin Tansey 15
South Bendigo 2-64 Kangaroo Flat 16-89
Valerie Lisle 15 lt Col Beecham 34
William Wood 24 lt Norm Wild 30
Kathleen Thorsen 25 tied Raymond Berry 25
Golden Square 17-97 Marong 1-43
Judy Brown 32 d Rodney Wearne 18
Terence Cope 37 d Robert Keily 9
Walter Stammers 28 d Bob Williams 16
DIVISION 8
Castlemaine 16-81 d Bendigo VRI 2-19
Barry Chester 47 d Mike Derham 12
Pamela Fraser 34 d Donald Robertson 7
White Hills 9-40 tied Campbells Creek 9-40
Glenda Jones 18 lt Philip Best 21
John Fitzpatrick 22 d Russell Loats 19
Dingee 14-53 d Harcourt 4-47
Dennis Demeo 26 d David Jeffries 15
Kylie Roberts 27 lt Russell Timmins 32
Woodbury 14-47 d Bendigo East 4-33
Kenneth Geyer 29 d Kevin Lockett 11
Carol Edwards 18 lt Gregory O'Connell 22