BFNL NETBALL GRAND FINAL TEAMS
Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
A GRADE
SANDHURST v GOLDEN SQUARE
3pm Saturday Queen Elizabeth Oval, Bendigo
SANDHURST
Carly Van Den Heuvel
Emma Tindill
Kelsey Meade
Brooke Bolton
Rebecca Smith
Meg Williams
Imogen Sexton
Heather Oliver
Madi Sexton
Coaches: Tamara Gilchrist and Heather Oliver
GOLDEN SQUARE
Gabe Richards
Julie Fennel
Meg Gilbert
Andrea Wilson
Delaynie Caldwell
Lucy Morcom
Allira Holmes
Georgia Anderson
Lia Marrone
Millie Donegan
Makayle Dole
Keely Wilson
Coach: Allira Holmes
A RESERVE
SANDHURST v KANGAROO FLAT
1.30pm Saturday Queen Elizabeth Oval, Bendigo.
SANDHURST
Gabriella Greene
Chloe Finnigan
Briona Giddings
Meg Kelly
Tamara Gilchrist
Erica Dalrymple-Monro
Sophie Shoebridge
Kate McDougall
Madi Sexton
Coach: Tamara Gilchrist
KANGAROO FLAT
Julia Clarke
Georgia McLennan
Adrienne Murphy
Karly Elvey
Bree Heiden
Ellie Lothian
Jess Thompson
Bronte Miller
Bridget Chambers
Natalie Tavare
Coach: Jayden Cowling
B GRADE
SANDHURST v EAGLEHAWK
Noon Saturday at Queen Elizabeth Oval, Bendigo.
SANDHURST
Tia Webb
Georgia Bolton
Abbie McCarthy
Laura Parkhill
Meg Patterson
Jenna Sing
Amy Van Heuman
Olivia Houlden
Sara McDonell
Keeley Jones
Briana Eyles
Ruby Turner
Coach: Hayley Bolton
EAGLEHAWK
Tanya Hynes
Megan Bagnall
Lydia Barri
Siobhan Keogh
Nadeline Atherton
Carly O’Neill
Emily Kinder
Elli Williams
Brianna Richardson
Keisha Tonzing
Coach: Jarileey Scholtes
B RESERVE
KANGAROO FLAT v GOLDEN SQUARE
10.30am Saturday at Queen Elizabeth Oval, Bendigo.
KANGAROO FLAT
Laura Brooks
Molly Drum
Millie Lowndes
Emma Cravino
Kiandra Higgins
Gemma Lehmann
Sophie Nicholson
Mel Lowther
Bella Pearse
Coach: Nina Cass
GOLDEN SQUARE
Kendyl Hopley
Beck Mullen
Shelby Hickman
Aish Tupper
Gabby Munari
Erin McGurk
Adelaide Annand
Karen Higgins
Renee Brown
Sofia Pettifer
Carly Whitlock
UNDER-17
MARYBOROUGH v SANDHURST
9am Saturday at Queen Elizabeth Oval, Bendigo.
MARYBOROUGH
Bella Westbrook
Maggie Tranter
Megan Calleja
Brandy Santon
Ella Tranter
Myah Linton
Tori Chandler
Sarah Calleja
Keely Hare
Coaches: Jordan Macilwain and Chloe Egan
SANDHURST
Ruby Turner
Keeley Jones (Captain)
Bronte McConnachie
Darcey Lloyd
Matisse Perez
Ebony Bayliss
Emmie Banfield
Rebecca Eade (Vice Captain)
Piper Dunlop
Ashlee O'Shea
Pip Robertson
Coaches: Jannaya Webb and Laura Parkhill