Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
BENDIGO - ROUND 10
A GRADE
Sandhurst 75 d Strathfieldsaye 49, Maryborough 86 d Castlemaine 37, Eaglehawk 53 d South Bendigo 35, Gisborne 67 d Kyneton 32, Golden Square 62 d Kangaroo Flat 46.
A RESERVE
Sandhurst 27 d Strathfieldsaye 20, Eaglehawk 49 d South Bendigo 39, Golden Square v Kangaroo Flat not supplied.
B GRADE
Sandhurst 53 d Strathfieldsaye 39, Maryborough 47 d Castlemaine 34, Eaglehawk 35 dr South Bendigo 35, Golden Square v Kangaroo Flat not supplied.
B RESERVE
Sandhurst v Strathfieldsaye not supplied, Maryborough 59 d Castlemaine 23, Eaglehawk 53 d South Bendigo 29, Kyneton 40 d Gisborne 37, Golden Square v Kangaroo Flat not supplied.
17-UNDER
Sandhurst 53 d Strathfieldsaye 39, Maryborough 59 d Castlemaine 23, South Bendigo 47 d Eaglehawk 28, Golden Square v Kangaroo Flat not supplied.
LODDON VALLEY - ROUND 12
A GRADE
Pyramid Hill 64 d Marong 31, Mitiamo 61 d Bridgewater 45, Newbridge 65 d Inglewood 19, Calivil United 45 d Maiden Gully YCW 34.
B GRADE
Pyramid Hill 71 d Marong 21, Bridgewater 56 d Mitiamo 46, Newbridge 42 d Inglewood 21, Maiden Gully YCW 65 d Calivil United 50.
C GRADE
Pyramid Hill 45 d Marong 29, Bridgewater 62 d Mitiamo 47, Inglewood 37 d Newbridge 36, Maiden Gully YCW d Calivil United 23.
C RESERVE
Marong 37 d Pyramid Hill 34, Bridgewater 49 d Mitiamo 33, Newbridge 32 d Inglewood 31, Maiden Gully YCW 56 d Calivil United 15.
17-UNDER
Marong 38 d Pyramid Hill 30, Bridgewater 55 d Mitiamo 31, Inglewood 43 d Newbridge 26, Maiden Gully YCW 53 d Calivil United 21.
15-UNDER
Pyramid Hill 70 d Marong 13, Bridgewater 65 d Mitiamo 6, Inglewood 32 d Newbridge 21, Calivil United 39 d Maiden Gully YCW 36.
HEATHCOTE DISTRICT - ROUND 11
A GRADE
Huntly 56 d North Bendigo 37, White Hills 60 d Heathcote 24, LBU 43 d Elmore 27, Colbinabbin 57 d Mount Pleasant 36.
A RESERVE
North Bendigo 53 d Huntly 36, White Hills 59 d Heathcote 20, LBU 44 d Elmore 38, Mount Pleasant 51 d Colbinabbin 32.
B GRADE
North Bendigo 37 d Huntly 29, White Hills 60 d Heathcote 21, LBU 42 d Elmore 18, Mount Pleasant 43 d Colbinabbin 32.
B RESERVE
Huntly 70 d North Bendigo 24, White Hills 78 d Heathcote 20, Elmore 37 d LBU 23, Mount Pleasant 58 d Colbinabbin 24.
UNDER-17
Huntly 56 d North Bendigo 32, White Hills 54 d Heathcote 17, Elmore 52 d LBU 32, Mount Pleasant 49 d Colbinabbin 44.
UNDER-15
Huntly 45 d North Bendigo 11, White Hills 40 d Heathcote 9, LBU 47 d Elmore 24, Colbinabbin 44 d Mount Pleasant 15.
NORTH CENTRAL - ROUND 9
A GRADE
Boort 64 d St Arnaud 27, Birchip-Watchem 62 d Charlton 49, Sea Lake Nandaly Tigers 75 d Wycheproof-Narraport 22, Wedderburn 61 d Donald 34.
B GRADE
Boort 60 d St Arnaud 30, Charlton 50 d Birchip-Watchem 44, Sea Lake Nandaly Tigers 52 d Wycheproof-Narraport 13, Wedderburn 56 d Donald 38.
C GRADE
Boort 39 d St Arnaud 31, Birchip-Watchem 37 d Charlton 26, Sea Lake Nandaly Tigers 66 d Wycheproof-Narraport 36, Wedderburn 44 d Donald 25.
16-UNDER A
Boort 33 d St Arnaud 20, Charlton 37 d Birchip-Watchem 24, Wedderburn 50 d Donald 11.
16-UNDER B
St Arnaud 27 d Boort 19, Birchip-Watchem 31 d Charlton 11, Wycheproof-Narraport 17 d Sea Lake Nandaly Tigers 15.
13-UNDER
Boort 45 d St Arnaud 2, Charlton 36 d Birchip-Watchem 4, Sea Lake Nandaly Tigers 34 d Wycheproof-Narraport 1, Wedderburn 30 d Donald 27.
MARYBOROUGH-CASTLEMAINE DISTRICT - ROUND 8
A GRADE
Avoca 60 d Newstead 29, Lexton 41 d Carisbrook 40, Harcourt 40 d Dunolly 38, Maldon 68 d Campbells Creek 24, Trentham 53 d Rovers 40, Navarre 42 d Royal Park 36, Natte Bealiba 65 d Talbot 11.