BENDIGO - ROUND 6
Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
A GRADE
Strathfieldsaye 67 d Castlemaine 37, Kangaroo Flat 62 d Kyneton 36, Sandhurst 62 d South Bendigo 32, Golden Square 73 d Maryborough 39,
A RESERVE
Strathfieldsaye 78 d Castlemaine 30, Sandhurst 56 d South Bendigo 31,
B GRADE
Strathfieldsaye 68 d Castlemaine 23, Sandhurst 45 d South Bendigo 34, Golden Square 38 d Maryborough 18,
B RESERVE
Strathfieldsaye 73 d Castlemaine 12, Sandhurst 52 d South Bendigo 31, Golden Square 50 d Maryborough 18,
17-UNDER
Strathfieldsaye 43 d Castlemaine 26, Sandhurst 53 d South Bendigo 42, Golden Square 48 d Maryborough 42,
LODDON VALLEY - ROUND 8
A GRADE
Newbridge 70 d Marong 20, Calivil United 25 lt BL-Serpentine 30, Maiden Gully YCW 46 lt Pyramid Hill 53, Inglewood 26 lt Mitiamo 59.
B GRADE
Newbridge 48 d Marong 24, Calivil United 43 d BL-Serpentine 20, Maiden Gully YCW 35 d Pyramid Hill 32, Inglewood 30 dr Mitiamo 30.
C GRADE
Newbridge 68 d Marong 20, Calivil United 41 d BL-Serpentine 31, Maiden Gully YCW 57 d Pyramid Hill 21, Inglewood 35 lt Mitiamo 49.
C RESERVE
Newbridge 48 d Marong 18, Calivil United 16 lt BL-Serpentine 32, Maiden Gully YCW 80 d Pyramid Hill 16, Inglewood 25 lt Mitiamo 35.
17-UNDER
Newbridge 37 d Marong 21, Calivil United 42 lt BL-Serpentine 49, Maiden Gully YCW 67 d Pyramid Hill 17, Inglewood 37 d Mitiamo 35.
15-UNDER
Newbridge 11 lt Marong 19, Calivil United 72 d BL-Serpentine 8, Maiden Gully YCW 68 d Pyramid Hill 46, Inglewood 39 d Mitiamo 9.
HEATHCOTE DISTRICT - ROUND 7
A GRADE
Huntly 49 d Mt Pleasant 47, Heathcote 30 lt Elmore 34, North Bendigo 28 lt Leitchville-Gunbower 45, White Hills 37 lt Colbinabbin 49.
A RESERVE
Huntly 40 d Mt Pleasant 35, Heathcote 60 d Elmore 33, North Bendigo 37 d Leitchville-Gunbower 32, White Hills 52 d Colbinabbin 21.
B GRADE
Huntly 27 lt Mt Pleasant 30, Heathcote 56 d Elmore 29, North Bendigo 31 d Leitchville-Gunbower 26, White Hills 52 d Colbinabbin 31.
B RESERVE
Huntly 30 lt Mt Pleasant 41, Heathcote 45 d Elmore 35, North Bendigo 29 lt Leitchville-Gunbower 31, White Hills 52 d Colbinabbin 26.
UNDER-17
Huntly 27 lt Mt Pleasant 45, Heathcote 12 lt Elmore 71, North Bendigo 12 lt Leitchville-Gunbower 58, White Hills 22 lt Colbinabbin 48.
UNDER-15
Huntly 30 d Mt Pleasant 21, Heathcote 24 lt Elmore 32, North Bendigo 9 lt Leitchville-Gunbower 51, White Hills 21 lt Colbinabbin 47.
NORTH CENTRAL - ROUND 6
A GRADE
Boort 65 d Wycheproof-Narraport 9, Charlton 58 d St Arnaud 43, Donald 30 d Birchip-Watchem 26, Wedderburn 60 d Sea Lake Nandaly Tigers 44.
B GRADE
Boort 55 d Wycheproof-Narraport 13, St Arnaud 47 d Charlton 24, Donald 48 d Birchip-Watchem 20, Wedderburn 63 d Sea Lake Nandaly Tigers 33.
C GRADE
Boort 70 d Wycheproof-Narraport 9, St Arnaud 68 d Charlton 17, Donald 41 d Birchip-Watchem 23, Wedderburn 63 d Sea Lake Nandaly Tigers 35.
16-UNDER A
Charlton 33 d St Arnaud 27, Birchip-Watchem 26 d Donald 16, Wedderburn 42 d Sea Lake Nandaly Tigers 24.
16-UNDER B
Wycheproof-Narraport 31 d Boort 18, Charlton 15 d St Arnaud 13, Wedderburn 11 d Sea Lake Nandaly Tigers 10.
13-UNDER
Boort 28 d Wycheproof-Narraport 4, Charlton 28 d St Arnaud 4, Donald 38 d Birchip-Watchem 5, Wedderburn 36 d Sea Lake Nandaly Tigers 15.
MARYBOROUGH-CASTLEMAINE DISTRICT - ROUND 5
A GRADE
Dunolly 43 d Newstead 37, Harcourt 40 d Royal Park 33, Trentham 54 d Maldon 44, Natte Bealiba 52 d Campbells Creek 30, Navarre 28 d Carisbrook 27, Lexton 70 d Talbot 25.