BENDIGO FOOTBALL LEAGUE
Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
QUALIFYING FINAL
GOLDEN SQUARE v SANDHURST
Queen Elizabeth Oval, Bendigo, 6pm Saturday
GOLDEN SQUARE
B: C. Anderson, D. Young, J. Coe
Hb: T. Toma, T. Baird, B. Dorrington
C: B. Ryan-Storey, S. Rosa, J. Geary
Hf: H. Morcom, R. Herring, J. Sullivan
F: D. Lowry, J. Burke, R. Saunders
Foll: M. Compston, C. Jones, J. Daley
Inter: J. Filo, I. Miller, Phil Ryan, T. Casey
In: S. Rosa, B. Dorrington, P. Ryan, J. Burke, I. Miller
Out: J. Rosengren, M. Treacy, M. Rice, R. Harvey, S. Young
SANDHURST
B: A. O’Connor, T. May, J. Coghlan
Hb: C. Price, M. Thornton, L. O’Sullivan
C: H. O’Meara, B. Holmes, Z. East
Hf: J. Wharton, B. Anderson, L. Coghlan
F: N. Stagg, L. Ross, L. Tardrew
Foll: T. Martin, A. Parry, K. Ngawati
Inter: from A. Wharton, J. McLean, T. Calvert, S. Green, M. Gray, R. Haythorpe
In: L. Tardrew, B. Anderson, L. O’Sullivan, R. Haythorpe
Out: A. Pollock, B. Montague (injured)
ELIMINATION FINAL
EAGLEHAWK v KYNETON
Queen Elizabeth Oval, Bendigo, 2.20pm Sunday
EAGLEHAWK
B: B. Conforti, T. Hill, L. Button
Hb: J. Ryan, T. Miles, N. O’Brien
C: R. McIvor, B. Collins, B. McPhee
Hf: G. Daly, L. Ryan, C. Milward
F: R. Threlfall, B. Holman, B. Rogers
Foll: C. Hudson, B. Filo, J. Ketterer
Inter: from H. Collins, P. Craig, C. McGlashan, S. Thompson, D. Wust, C. West, T. Harrington
KYNETON
B: B. Hinneberg, J. Houlden, L. Beattie
Hb: C. Kirk, H. Huntley, D. Kelly
C: J. Collins, T. Bourke, R. Carafa
Hf: R. Magin, J. Meiklejohn, J. Hyland
F: D. Chambers, M. Scholard, B. Weightman
Foll: J. Stevenson, Tom O’Sullivan, A. Magin
Inter: from D. Harris, Martin O’Sullivan, R. Dubens, C. Furness, J. Teuma, Max O’Sullivan, D. Jones, Jacob Plowman
In: R. Carafa, Tom O’Sullivan, C. Furness, D. Jones, Jacob Plowman
HEATHCOTE DISTRICT FOOTBALL LEAGUE
PRELIMINARY FINAL
COLBINABBIN v NORTH BENDIGO
Toolleen Recreation Reserve, 2.15pm Saturday
COLBINABBIN
B: Tom Hill, Tim Hill, C. Guinane
Hb: R. Welch, M. Riordan, L. Jacobs
C: D. Price, T. O’Dwyer, W. Morrow
Hf: R. Douglas, L. Miller, H. Barlow
F: L. Sirett, G. Weeks, S. Murdoch
Foll: H. Sirett, C. Jacobs, S. Price
Inter: A. Van Ruiswyk, B. Berlund, S. Tuohey, D. Hill
NORTH BENDIGO
B: R. Alford, J. Ford, S. Kellow
Hb: D. Richards, M. Leech, J. McKay
C: T. Kelly, M. Hodoras, Ash Craig
Hf: Aaryn Craig, B. Herdman, J. Mills
F: S. Demeo, S. Barnes, A. Shipard
Foll: T. Kelm, S. Morris, T. Findlay
Inter: (from) E. Massina, S. Robertson, D. Webb, P. Prime, T. Metherell
LODDON VALLEY FOOTBALL LEAGUE - GRAND FINAL
BRIDGEWATER v MITIAMO
Terry O’Shea Riveside Park, Newbridge, 2.15pm Saturday
BRIDGEWATER
B: L. Harrison, D. Nalder, T. Nalder
Hb: M. Lindsay, M. Shadbolt, D. Clutton
C: D. Childs, Andrew Collins, K. Chant
Hf: J. McLeod, B. Rohde, J. Keely
F: D. Jones, Alex Collins, C. Prest
Foll: J. Metherell, D. Connors, Z. Broadbent
Inter: A. Galea, B. Galea, T. Broadbent, D. Harrison
No change
MITIAMO
B: N. Farley, M. Hind, G. Broad
Hb: L. Lougoon, T. Forbes, J. Webster
C: B. Baines, D. Thomas, J. Drake
Hf: D. Clohesy, S. Tolongs, T. Grant
F: J. Pianto, K. Fulton, N. Harris
Foll: M. I’Anson, T. Reeves, S. Collis
Inter: T. Ede, T. Wicks, D. Armfield, J. Rozynski
In: J. Rozynski, M. Hind
Out: A. Sims, M. Grant
NORTH CENTRAL FOOTBALL LEAGUE
SECOND SEMI-FINAL
ST ARNAUD v CHARLTON
Wycheproof Recreation Reserve, 2.30pm Saturday
ST ARNAUD
B: S. Dyke, M. Goode, T. Goode
Hb: J. Tillig, H. Burward, R. Elliott
C: K. Looby, J. McNamee, C. Bloomer
Hf: N. Baldwin, A. Jesse, N. Coghlan
F: K. Torney, A. McIntyre, Nick Coghlan
Foll: L. Wells, G. Vassalo, B. Batters
Inter: D. Needs, J. Bloomer, Z. Notting
CHARLTON
B: D. Thiesz, M. Winsall, K. Sait
Hb: D. McKay, R. Thompson, B. Walklate
C: Z. Sullivan, L. Kyriakdes, Sam O’Connor
Hf: M. Laffin, James Baird, L. Mulquiny
F: M. Vigus, Joe McGrath, A. Judd
Foll: A. McGurk, A. Walklate, S. Rogan
Inter: J. McLean, James McGrath, D. Wright