FOOTBALL: Heathcote DFL, round three teams

ROUND three in the Heathcote District Football League kicks off with two matches on Good Friday.

Mount Pleasant will be aiming to chalk up a hat-trick of victories when the Blues play Colbinabbin at Toolleen Recreation Reserve.

Friday's other match is at Leitchville where the Bombers take on Heathcote.

Easter Saturday's matches are North Bendigo at home to White Hills, and Lockington-Bamawm United plays Elmore.

Leitchvillee-Gunbower v Heathcote, 2.15pm on Good Friday at Leitchville

Leitchville-Gunbower

Not supplied

Heathcote

L. Ring L. Bell N. Bake

D. Middleton L. Carroll D. Carroll

D. McLean B. Coyle M. McLean

J. Illaretti R. Carmichael J. Paisley

A. Morgan J. Seidel B. Morgan

B. Russell J. Condon M. Millard

Interchange: Z. Stopp, B. Butler, D. Jacques, D. Marshall

Mount Pleasant v Colbinabbin, 2.15pm on Good Friday at Toolleen

Mount Pleasant

B. O’Connell C. Black D. Craig

J. Walsh T. Griffin M. Collins

C. Thiesz J. Findlay T. Hill

L. Milroy K. Robins B. Deacon

M. Filo M. Gretgrix P. O’Brien

B. King K. Ngawati S. Burchell

Interchange: T. Douglas, N. Edwards, B. Wild, S. Mitchell

Colbinabbin

H. Barlow M. McEvoy T. Hill

D. Price M. Riordan R. Welch

W. Morrow T. Holobowski S. Tuohey

A. Van Ruiswyk J. Bull T. Draffin

H. Sirett L. Miller C. Jacobs

L. Sirett P. O’Brien L. Jacobs

Interchange: L. Chadderton, J. Morgan, T. O’Brien, J. Collinson 

North Bendigo v White Hills, 2.15pm on Easter Saturday at North Bendigo

North Bendigo

D. Richards Ash Craig T. Metherell

A. Shippard J. Mills B. Jennings

M. Sawyer J. Ford J. Coppock

C. Lomas E. Massina D. Webb

Aarryn Craig T. O’Loughlin T. Findlay

A. Plim M. Leech C. Richards

Interchange: C. Moore, J. Concol, S. Kellow, R. Alford

White Hills

D. Symes M. Frecker B. Wright

B. Gardner M. Sawyer J. Curtain

M. Douglas C. Brady J. Clark

G. Bowles J. Heavyside J. Allport

A. Galea R. Symes J. Ward

M. Lehane D. Wright A. Symes

Interchange: R. Bowles, M. Curtis, C. Bowyer, B. Evans

Lockington-Bamawm United v Elmore, 2.15pm on Easter Saturday at Lockington

Lockington-Bamawm United

J. Wolfe R. Woodland J. Ireland

N. O’Brien J. Hay S. Keller

L. Deledio J. Halloran T. Bacon

J. Mundie K. Oliver M. Deledio

M. Angove R. Jensen C. Hudson

L. Main A. Stride L. Collins

Interchange: S. Robinson, A. Dohnt, T. Hudson, N. Bacon

Elmore

B. Makepeace C. Lashbrook D. Valvo

M. Stokes D. Holyman J. Piraina

B. Henderson W. Austin J. Harvey

A. Dianati R. Hayes P. Valvo

J. Barnes M. McKenzie L. Solar

J. Hayes T. Parsons J. McMurtrie

Interchange: P. Harrison, S. Day, B. Smith, T. Harney

Smartphone
Tablet - Narrow
Tablet - Wide
Desktop